به گزارش خبرنگار برنا از اهواز به نقل از پلیس، سردار سید محمد صالحی امورز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: به دنبال کنترل و رصد تحرک های قاچاقچیان سلاح و مهمات در سطح استان، ماموران پلیس امنیت عمومی استان با رصد اطلاعاتی، دو باند قاچاق سلاح و مهمات را شناسایی و زیر ضربه قرار دادند.

او گفت: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی با اشراف اطلاعاتی و انجام اقدام های پیچیده پلیسی در عملیاتی مشترک با همتای خود در شهرستان‌"شوش"  محل دپوی سلاح را در شهر"شاوور" شناسایی و ضمن دستگیری سرکرده باند از مخفیگاه متهم بازرسی به عمل آوردند.

رییس پلیس استان خوزستان با بیان اینکه در این ارتباط ۲۰ قبضه سلاح کمری و ۴۰ تیغه خشاب مربوطه کشف شد، افزود: شناسایی و دستگیری دیگر اعضای باند در دستور کار قرار دارد.

مقام ارشد انتظامی خوزستان بیان کرد: در عملیاتی دیگر ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با رصد فنی و اطلاعاتی باند سه نفره قاچاقچیان سلاح و مهمات را در محور"شوش _ اهواز" با یک‌ دستگاه خودروی پراید شناسایی و طی عملیات تعقیب و گریز و قانون به کارگیری سلاح، دستگیر کردند.

صالحی افزود: در بازرسی از خودروی توقیفی پنج قبضه کلت کمری و ۱۰ تیغه خشاب که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان با اشاره به اینکه در مجموع این دو عملیات ۲۵ قبضه کلت کمری، ۵۰ تیغه خشاب و چهار نفر دستگیر شدند، افزود: از آنجا که وجود سلاح غیر مجاز یکی از عوامل بسترساز جرایم خشن اعم از تیراندازی، قتل و سرقت‌های مسلحانه است، نیروی انتظامی با جدیت تمام و قاطعانه با قاچاقچیان سلاح و مهمات برخورد خواهد کرد.

 

عکاس: آرشیوی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: