حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در دیدار با هیئت هنرمندان و اساتید رشته هنر شانگهای چین اظهار داشت: بنای جمهوری اسلامی ارتباط و دوستی با مردم تمامی کشورهای دنیا از هر دین و ملی است و زمینه‌های ارتباط فرهنگی هنری زیادی با کشور چین با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی مختلفی که با ایران دارد، می‌توان متصور شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تاریخ کهن دو کشور ایران و چین را یکی از اشتراکات بین دو کشور دانست و تصریح کرد: مردم ما فرهنگی و فرهنگ دوست بوده و به هنر نیز به عنوان یک پایه فرهنگی نگاه کرده و به آن علاقه مند هستند و دین ما نیز به هنر به عنوان یک ابزار خوب برای سعادت بشر نگاه می‌کند.

وی با بیان اینکه اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی مراکز فرهنگی هنری سنتی بسیاری دارد از هنرمندان چینی حاضر در جلسه دعوت کرد تا از اماکن دیدنی اصفهان نظیر میدان تاریخی حضرت امام(ره)، عمارت عالی قاپو و اماکن تاریخی و بازارهای اطراف آن دیدن نمایند.

حجت الاسلام انصاری خاطرنشان کرد: در هر جای اصفهان که قدم بردارید روح هنر متعالی را در آثار هنری و معماری این شهر می‌بینید و امروز در اصفهان مراکز مختلفی به آموزش هنر می‌پردازند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به قدمت بیش از هشتاد ساله هنرستان هنرهای زیبای اصفهان اظهار کرد: هنرمندان مطرحی از شهر اصفهان به دنیا معرفی شدند که از جمله آن استاد فرشچیان است که هنرآموز این هنرستان بوده و از شما دعوت می‎‌کنم از آثار هنری ایشان بازدید نمایید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: