به گزارش گروه روی خط رسانه‌های برنا؛ مراقبت از پوست باید بخشی اساسی در رژیم سلامتی شما باشد. این بزرگترین اندام بدن شما است. اطمینان از اینکه ویتامین کافی دریافت می کنید می تواند پوست شما را سالم و جوان نگه دارد. ویتامین D به همراه ویتامین های C ، E و K یکی از بهترین ویتامین ها برای پوست شما است. به راحتی و بدون صرف هزینه ای پوستی زیبا، جوان و شاداب داشته باشید.

اولین کاری که بیشتر متخصصان بهداشت به شما می گویند تا سلامت پوست خود را انجام دهید این است که در معرض اشعه ماورا بنفش مضر (UV) خورشید قرار نگیرید و هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

اما خورشید همیشه بد نیست زیرا فقط 10-15 دقیقه در معرض نور خورشید قرار گرفتن روزانه به تولید ویتامین D در سراسر پوست کمک می کند. همچنین تامین 100 درصدی ویتامین ها برای پوست شما می تواند به کاهش در موارد زیر تبدیل شود:

نقاط تیره پوست بدن

سرخی

چین و چروک

پوست خشک و زبر

خشکی بیش از حد

از آنجا که ویتامین ها برای سلامتی و عملکردهای بدن شما ضروری هستند کمبود ویتامین ها می تواند اثرات نامطلوبی بر روی پوست ایجاد کند. از آنجا که ویتامین C و E نقش مهمی در محافظت از پوست شما در برابر آفتاب دارند کمبود این ویتامین ها می تواند خطر آسیب پوستی، از جمله سرطان پوست را افزایش دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: