به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ همزمان با سی و ششمین هفته پویش#هر-هفته-الف-ب-ایران، 15 طرح آبرسانی روستایی با دستور دکتر اردکانیان وزیر و بصورت ویدئوکنفرانسی در استان زنجان به بهره برداری رسید. به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در این مراسم پروژه هایی در مناطق مختلف روستایی استان زنجان به ویژه 6 روستا در منطقه محروم و دور افتاده قره پشتلو از توابع شهرستان زنجان و روستاهایی در شهرستان های خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود افتتاح شد.

علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: طرح "آب امید" شامل مشترکین کم مصرف می شود.

وی افزود: الگوی مصرف استاندارد برای هر مشترک 15 متر مکعب در ماه می باشد، بدین ترتیب مشترکینی که میزان مصرف خود را تا دو سوم کاهش داده و به 5 متر مکعب برسانند، مشمول اجرای طرح آب امید خواهند شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده بیش از 40 درصد از مشترکین روستایی مشمول اجرای طرح آب امید خواهند شد.

گفتنی است: این طرح با پیشنهاد وزارت نیرو به تصویب هیئت وزیران رسیده و برای اجرا به شرکت های آب و فاضلاب استانها ابلاغ شده است.

شایان ذکر است بر اساس این طرح هزینه آب بهاء مشترکین کم مصرف رایگان محاسبه شده و قبوض آب بهای آنان صفر در نظر گرفته خواهد شد.

 

خبرنگار: داود خیری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: