به گزارش خبرگزاری برنا دراستان زنجان؛ سمانه شاددل در خصوص نحوه و شرایط حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی در محل کار با توجه به تغییر رنگ وضعیت کرونایی شهرستان‌های استان زنجان افزود: نحوه حضور کارکنان طبق بخشنامه‌ای است که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور صادر و قبلا به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

این مسوول یادآور شد: پیش از این نحوه حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی در محل خدمت توسط سازمان اداری و استخدامی کشور صادر و به تمام دستگاه‌های اجرایی استان نیز ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: طبق این بخشنامه، نحوه حضور کارکنان در دستگاه‌ها بر اساس رنگ‌بندی شهرها خواهد بود.

 این مسوول ادامه داد: آخرین وضعیت کرونایی و رنگ‌بندی شهرها نیز بصورت روزانه و حتی هفته ای از سوی ستاد کرونا اعلام می‌شود و نحوه حضور کارکنان در دستگاه‌ها نیز در صورت تغییر وضعیت رنگ شهرها تغییر پیدا می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان با بیان اینکه بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور تا اطلاع ثانونی اجرا خواهد شد، گفت: این بخشنامه تا زمان لغو از سوی ستاد کرونا ادامه دارد.

وی در خصوص، آموزش مدارس و دانشگاه‌های و سایر مراکز آموزشی خاطرنشان کرد: بخشنامه مذکور فقط در خصوص نحوه حضور و فعالیت کارکنان در دستگاه‌ها بوده و اشاره‌ای به نحوه آموزش نشده است.

شاددل در خصوص کارکنان مبتلا به کرونا و همچنین کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای نیز افزود: کارکنانی که به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند باید قرنطینه شده و شرایط قرنطینه را رعایت کنند و در خصوص کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای نیز مدیران باید بخشنامه را با آن موضوع تطبیق داده و مد نظر قرار دهند.

گفتنی است، در بخشنامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی که از سوی معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور صادر شده، آمده است که به منظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار، وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از وضعیت‌های اعلامی از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا در ادارات شهرها به شرح زیر خواهد بود:

در وضعیت قرمز، دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۵۰% (پنجاه درصد) کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید. در سایر ادارات شهر، ارائه خدمات با حضور حداکثر ۳‌/۱ (یک سوم) کارکنان انجام خواهد شد. کلیه مراکز آموزشی (آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و ...) به طور کامل، تعطیل و صرفاً کارکنانی که حضور آنان برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تاسیسات و سامانه‌های الکترونیکی، ضروری باشد در محل کار خود حضور خواهند یافت.

 

 

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: