به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ در جلسه هیئت وزیران به ریاست سید ابراهیم رئیسی، با پیشنهاد وزارت کشور محسن افشارچی به عنوان استاندار زنجان انتخاب شد.

در این جلسه که استاندار زنجان به همراه استانداران لرستان و فارس انتخاب و معرفی شد، رئیس جمهور پس از رای اعتماد هیات دولت به استانداران منتخب لرستان، فارس و زنجان، با تاکید بر تلاش برای گره گشایی از زندگی مردم این استان ها و رقم زدن فصل نوینی از خدمت رسانی، گفت: خدمتگزاری به مردم توفیق الهی است که باید آن را قدر دانست.

آیت الله رئیسی گفت: در انجام امور و مسئولیت ها مهم این است که آثار سیاستهای نظام و برنامه های دولت توسط استانداران در استان ها آشکار و نمایان شود و استانداران به عنوان نماینده عالی دولت، نقش بسیار مهمی در اجرای سیاست ها و پیگیری امور دارند.

رئیس جمهور افزود: به طور طبیعی موانعی در مسائل نیروی انسانی، بودجه و اعتبارات در استان ها وجود دارد که با درایت و توکل به خداوند باید این موانع برداشته شود.

دکتر رئیسی با اشاره به لزوم احیای همة ظرفیتهای اقتصادی و تولیدی استانها، گفت: بر اساس آمار، در سطح کشور حدود ۴۰ درصد از ظرفیتهای تولید معطل است که با اقدام جهادی و انقلابی می تواند راه اندازی و فعال شود.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از چند کارخانه و مجموعه کشت و صنعت غیر فعال در استان زنجان و لرستان، و اقدامات مقدماتی انجام شده برای راه اندازی این مجموعه ها، گفت: با مدیریت خوب و برخی اقدامات سریع ، می توان یک مجموعه کشت و صنعت عظیم را فعال کرد به نحوی که زمینه اشتغال و تولید و افزایش بهره وری در آن ایجاد شود. از اینگونه موارد در استان ها وجود دارد که باید برای فعال کردن آنها اقدام شود.

دکتر رئیسی گفت: راه اندازی کارگاه های کوچک و زودبازده نیز بسیار اهمیت دارد زیرا می تواند یک مجموعه عظیم را به کار اندازد.

رئیس جمهور گفت: هنر دولت در این است که از ظرفیت عظیم مردمی، در بسیاری از مسائل کمک بگیرد. امروز مردم احساس مسئولیت و مشارکت خوبی دارند و برای مشارکت در رفع مشکلات آماده اند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر اهمیت توجه به ظرفیت های فرهنگی در استان ها از استانداران خواست: به ظرفیت های علما و حوزویان، دانشگاهیان، مجموعه فرهیختگان و جوانان انقلابی و جهادی در استان ها توجه ویژه کنند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر توجه خاص و جدی به روستاگفت: اگر روستاها آباد شود، یقین بدانید مهاجرت به شهرها کمتر خواهد شد، و اگر مشکلات کشاورزی کاهش یافت، حاشیه نشینی نیز بسیار کاهش می یابد و کشاورزان عزیز در زنجان، لرستان و فارس بسیار علاقه مند هستند روستاها به نحوی آباد شود که مجبور نشوند در حاشیه شهرها ساکن شوند.

دکتر رئیسی با اشاره به اهمیت حمایت قانونی، حقوقی و قضایی و مالی از کارآفرینان و سرمایه گذاران در استانها گفت: اگر منابع بانکی برای ارائه تسهیلات در استان وجود دارد باید کارآفرین و سرمایه گذار در اولویت باشد و از آنها حمایت شود.

رئیس جمهور یکی از وظایف دولت در خصوصی سازی را توانمندسازی بخش خصوصی دانست و گفت: مدیران دولت نباید واحدهای اقتصادی را پس از خصوصی سازی رها کنند، بلکه باید در کنار آنها باشند و با حمایت و نظارت، کاری کنند بخش خصوصی بتواند کار را با موفقیت اداره کند.

گفتنی است؛ محسن افشارچی متولد زنجان و دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر -هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر -سخت افزار از دانشگاه اصفهان است.

ریاست دانشگاه زنجان در سالهای (۱۳۹۳-۱۳۸۹) و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان در طول سالهای (۱۳۸۹-۱۳۸۶) از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی دکتر محسن افشارچی به شمار می آید.

 

 

خبرنگار: داود خیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: