به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ دادستان زنجان گفت: سرقت و مواد مخدر در صدر جرایم استان زنجان قرار دارند و سارقینی که از زندان آزاد می‌شوند باید به پلیس تخصصی اعلام شوند.

 حجت الاسلام محسن کرمی روز شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان گفت: عمده سرقت‌ها در زنجان سرقت از ویلا باغ‌ها، مزارع و ساختمانهای نیمه کاره است که در این خصوص نیازمند یک تفسیر اساسی هستیم اولاً اینکه این ویلا باغ‌ها مجازند یا غیر مجاز و در بافت روستاها قرار دارند یانه؟

وی با بیان اینکه باید به سمت تجهیزات بازدارنده در مرحله قبل از وقوع سرقت و بعد از وقوع برویم چرا که برخی سرقت‌ها در حوزه جرایم اقتصادی تعریف نمی‌شوند و اصولاً کشف سرقت‌ها و کلاهبرداری‌ها سخت است، لذا رسانه ملی با تولید محتوا و هشدار در خصوص سرقت و کلاهبرداری در پیشگیری از وقوع این جرایم همکاری نماید.

دادستان زنجان با اشاره به اینکه سرقت و مواد مخدر در صدر جرایم استان زنجان قرار دارند افزود: سارقینی که از زندان آزاد می‌شوند بایستی به پلیس تخصصی اعلام شوند و برای این کار نیازمند ساز و کار مناسب و به کار گیری سیستم هستیم.

کرمی اظهار داشت: در حوزه آسیب‌های اجتماعی که بخشی از بسترهای وقوع جرم است نیازمند مداخله اداره بهزیستی هستیم آن‌هم مداخله همراه با تحول و اثر گذاری

وی ارائه راهکارهای مطلوب و عملیاتی برای کاستن از سرقت‌ها و جمع آوری معتادان متجاهر مهم اعلام کرد و افزود: در بحث مبارزه با جرائم نباید درگیر بودجه بود.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: