به گزارش خبرگزاری برنا از استان زنجان؛ آیت اله خاتمی ضمن اشاره به اینکه آینده تاریخ روشن است زیرا پیامبران الهی و ائمه معصومین برای این هدف مبعوث شده اند،اظهار داشت: حتی اگر یک روز از عمر دنیا باقی مانده باشد خداوند آن روز را به قدری طولانی می کند که حضرت ولیعصر(عج) عدالت را در جامعه بگستراند.   جایگاه امامت جایگاه بسیار بزرگی است و امام وارث پیامبران و میراث دار آنان است چرا که همانند نخ تشبیه به یکدیگر متصل هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان  با اشاره به 12 ربیع الاول ولادت پیامبر اکرم (ص) به روایت اهل سنت و 17 ربیع به روایت اهل شیعه، تاکید کرد: دشمن با این مسئله سعی در اختلاف داشت اما امامین انقلاب با بهره برداری صحیح یک هفته را به عنوان هفته وحدت معرفی کردند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: رهبری انقلاب اعتقاد دارند که ما با اهل سنت در کتاب، قبله، شخصیت پیامبر و ... اشتراک داریم پس چرا باید اختلاف باشد، حتی در مباحث علمی نیز بهتر است با اهل سنت تعامل بسیاری داشته باشیم.

وی ادامه داد: رهبری چرایی اشغال لانه جاسوسی را به زبان ساده بیان فرمودند که دولت ملی مصدق که انتخاب مردمی بود، اما تصمیم گرفت به جای آمریکا به انگلیس تکیه کند، آمریکا علیه اش کودتا کرد کما اینکه خود آن دولت در اعتماد کردن هم اشتباه کرد. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان: آقا فرمودند آمریکا هیچ تغییری نکرده و همان شرارت ها، همان گرگ صفتی، همان سلطه طلبی بی حد و مرز را با وحشی گری و وقاحت بیشتر را ادامه می دهد.  به فرموده رهبر معظم انقلاب بزرگترین کار ما در 40 سال این بود که راه نفوذ دشمن را بسته ایم .