به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، در این جلسه با اشاره به تحریم ها و شیوع ویروس کرونا در کشور بر لزوم اهتمام بیشتر استانداران در این شرایط تاکید کرد و گفت: باید در بازه زمانی که تا پایان دولت باقیمانده خدماتتان را برای کشور ادامه و تکمیل کنید.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و فاصله گرفتن از تصمیمات سیاسی و جناحی افزود: باید همه مردم و مسئولان در کنار هم باشند و  احساس کنند که منافع مشترک دارند.

دکتر روحانی با اشاره به ضرورت تهیه فهرست املاک و زمین های مازاد استان ها اظهار کرد: باید زمین های دولتی به قیمت ارزان یا گاهی رایگان به تولیدکنندگان مسکن و سرمایه گذاران این بخش واگذار شود.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح بازسازی و بازآفرینی در بافت های فرسوده گفت: حتی اگر فردی قصد ساخت مسکن برای خودش را دارد زمین با قیمت ارزان در اختیارش قرار گیرد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اهمیت بهره برداری از معادن در راستای جهش تولید گفت: باید بخش بزرگی از معادن کشور که منجمد است مولد شود ودر این راستا اگر افرادی که معادن در اختیار آنهاست در فرصتی که موفق به بهره برداری نشوند باید این معادن آزاد شود.

دکتر روحانی با تاکید بر ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام تصریح کرد: اگر شرایط برای اتمام پروژه ها وجود ندارد در صورت تعهد به تکمیل سریع از سوی سرمایه گذاران ، آنها را واگذار کنید.

اختصاص یک ساختمان مناسب برای تاسیس و ایجاد کارخانه نوآوری یکی دیگر از برنامه هایی بود که رئیس جمهور به استانداران سراسر کشور اعلام کرد و گفت: امسال سال جهش تولید است و باید یک تحول بزرگ در تولید به وجود بیاید.

رئیس جمهور در بخش دیگری از اظهارات خود به موضوع کنترل قیمت ها و ضرورت آن تاکید کرد و گفت: باید وزرا، استانداران، کارشناسان و متخصصان، راه حل مناسب برای کاهش فشار بر مردم و  عبور از شرایط فعلی ارائه کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: