به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، «محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران در رابطه با طرح "اقدام ملی مسکن" گفت: همه چیز در طرح اقدام ملی مسکن شفاف و به صورت سیستمی است. کسانی که واجد شرایط هستند باید طبق فرمت نوشته شده، مدارک خود را تکمیل کنند و پس از افتتاح حساب، مبلغ را واریز کنند تا سریع‌تر به پروژه‌ها متصل شوند. خوشبختانه در این مسیر روند طبیعی را شاهد هستیم. 

او ادامه داد: عده‌ای ابهام دارند و کد ملی و شهر خود را اشتباه انتخاب کرده اند که به صورت مقطعی، برای بعضی از استان‌ها این فرصت پیش آمده تا کسانی که می‌خواهند اطلاعاتشان را تصحیح کنند، اقدام کنند. تا امروز حدود صد هزار  نفر افتتاح حساب کرده و کسانی که پول واریز کردند از 50 هزار نفر، عبور کردند. واگذاری زمین به صورت گروهی در برخی شهرها آغاز شده است و طبق آخرین آماری که داشتم، حدود 88 هزار نفر زمین خود را تحویل گرفتند. همچنین بیش از 58 هزار نفر به پروژه ها متصل شده اند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بانک‌ها نیز شیوه‌های خود را برای وام‌دهی تغییر دادند و تا ظهر امروز نزدیک به ۳۰ هزار نفر وام گرفته‌اند. در طرح ملی مسکن برای شهرهایی که هنوز ثبت‌نام را آغاز نکردیم نیز به محض اینکه زمین آماده شود و مراحل قانونی اختصاص زمین شود، ثبت‌نام را شروع می‌کنیم. ر طرح ملی مسکن برای شهرهایی که هنوز ثبت‌نام را آغاز نکردیم نیز به محض اینکه زمین آماده شود و مراحل قانونی اختصاص زمین شود، ثبت‌نام را شروع می‌کنیم.

او در خصوص  مالیات  بر خانه های خالی گفت: تاکنون 109 هزار مسکن را اعتبارسنجی کردیم و در اختیار سازمان امور مالیاتی گذاشتیم.

خبرنگار: محبوبه رستمی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: