به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از فرانس‌پرس،‌ دو منبع مطلع دراین باره گفتند که عناصر داعش دیروز (جمعه) به خودروی باباگنا اومارا زولوم فرماندار ایالت بورنو در نزدیکی منطقه باگا در ساحل دریاچه چاد، ایالت بورنو حمله کردند. در اثر این حمله ۱۲ پلیس کشته شدند.

۵ سرباز ، ۹ غیرنظامی و ۴ شبه‌نظامی مورد حمایت دولت نیز از جمله کشته‌شدگان در این حمله هستند.

طبق گفته این منابع، فرماندار بورنو با بالگردی وارد منطقه مونگونو شد و از آنجا تحت حراست شدید به شهر باگا رفت.

یک منبع امنیتی دیگر گفت:در جریان این حمله شماری نیز زخمی شدند و تروریست‌ها با یک نفربر، کامیونی حامل سلاح و شش خودروی دیگر فرار کردند.

در عملیات کمین عناصر تروریستی، هیچ آسیبی به فرماندار بورنو وارد نشده است.

یک منبع پلیس نیجریه نیز گفت که فرماندار بورنو با هدف فراهم کردن مقدمات بازگشت آوارگان سال ۲۰۱۴ که از دست تروریست‌ها متواری شده بودند، قصد داشت از منطقه باگا بازدید کند که خودروی وی هدف حمله تروریست‌ها قرار گرفت.

ساحل دریاچه چاد به مرکز استقرار تروریست‌ها تبدیل شده و عناصر داعش بیشتر پادگان‌های خود را در که در این منطقه مستقر کرده‌اند. عناصر این گروهک حملاتش را علیه اهداف نظامی و غیرنظامی در این منطقه افزایش داده است.

تروریست‌های داعش مستقر در غرب آفریقا سال ۲۰۱۶ از عناصر بوکوحرام جدا شدند.

تروریست‌های بوکوحرام نیز فعالیت خود را در کشورهای حوزه دلتای نیجر از جمله نیجریه، نیجر و کامرون و همچنین چاد گسترش داده و از طریق حملات انتحاری با استفاده از زنان و کودکان، هزاران شهروند این کشورها را به خاک و خون کشیده است.

خشونت‌ها در شمال شرق نیجریه طی ۱۰ سال گذشته منجر به کشته شدن بیش از ۳۶هزار نفر و آوارگی دو میلیون نفر شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: