به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام:

برخی اشخاص از اندیشه و نفود کلام مرحوم هاشمی‌ می‌ترسند/ اندیشه مرحوم هاشمی، توانست صحنه انتخابات را تغییر دهد/ حق اشخاص را به رسمیت بشناسیم تا دچار حق‌الناس نشویم

عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی اشخاص هستند که برخی دیگر از اندیشه و نفود کلامشان می‌ترسند و از تاثیر آنها بر جوانان، شرایط کشور و مسائل گوناگون هراس دارند به عنوان مثال اشخاصی چون مرحوم هاشمی رفسنجانی از این دست هستند.

///

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس یازدهم:

طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلس سروصدای زیادی به پا می‌کند/ انتقادات به طرح اصلاح قانون انتخابات وارد است/ طرح پس از تعطیلات تقدیم هیات رئیسه می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس یازدهم گفت: برخی از انتقادات هایی که به طرح اصلاح قانون انتخابات وارد می شود را درست می دانم، این انتقادها در کمیسیون رای گیری شد و رای نیاورد و اقایان باید در صحن علنی تلاش کنند.

///

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

مشکلات فعلی ناشی از نبودن دستگاه نظارتی متعهد است/ رئیس مجلس و مجلس در فضای دیگری هستند/ در مجلس هیچ کس در جایگاه خود نیست

عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی ناطقی نطق می‌کند باید رئیس مجلسی باشد که گوش کند، بگوید طرح را بیاور و من هم حمایت می‌کنم اما هیچ‌کدام از این موارد در مجلس اتفاق نمی‌افتد چراکه رئیس مجلس و مجلس در فضای دیگری سیر می‌کنند.

///

سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب:

هنوز فراکسیون راجع به کاندیداتوری قالیباف در ۱۴۰۰ جلسه‌ای برگزار نکرده است/ به مسایل سیاسی کشور با جدیت ورود می‌کنیم/ تاکید قالیباف بر اصلاح آیین نامه داخلی مجلس

سخنگوی فراکسیون نیروهای انقلاب در خصوص قول قالیباف در ابتدای مجلس یازدهم مبنی بر اینکه اگر رییس مجلس شود در انتخابات ۱۴۰۰شرکت نمی کند، گفت: من اطلاعی ندارم این ها غیررسمی است.

///

چهره سیاسی اصولگرا:

صلاحیت تشخیص کاندیداتوری زنان در انتخابات ریاست‌جمهوری برعهده شورای نگهبان است/ باید به نقش زنان توجه بیشتری شود

یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: به غیر از شورای نگهبان، هیچ کس صلاحیت این مطلب را ندارد که آیا خانم‌ها می‌توانند مصداق رجل سیاسی برای ریاست جمهور باشند یا خیر.

///

یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

ترکیه، روسیه و چین اعضای هسته مرکزی FATF هستند/ اگر FATF را می‌پذیرفتیم کشورها برای رابطه با ایران به راحتی تحریم‌ها را دور می‌زدند

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اگر تحریم‌های آمریکا امروز به هر دلیلی برداشته شود، برای ارتباط تجاری با سایر کشورها باز هم مشکل خواهیم داشت چرا که ایران در لیست سیاه است و کشورهایی که با FATF کار می‌کنند، نمی‌توانند با ما رابطه برقرار کنند.

///

در گزارش شماره ۴ نماینده دشتستان مطرح شد؛

با هر نوع رانتی برای نمایندگان مخالفم / ‌‬طرح تأمین کالای اساسی در مجلس / ‌تحقیق و تفحص از بورس و‬ خودروسازان/ ‌‬پیگیری مشکلات بازار خرما / ‌پیگیری‬ مشکلات مردم دشتستان در مجلس

ماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گزارش ماهانه خود که مربوط به چهارمین ماه فعالیت وی در مجلس شورای اسلامی است، را منتشر کرد.

///

روانچی:

استفاده از سلاح شیمیایی توسط هر کسی را محکوم می‌کنیم

نماینده ایران در سازمان ملل تاکید کرد: ایران بر اجرای متعادل، کامل و بدون تبعیض کنوانسیون منع بکارگیری سلاح‌های شیمیایی تاکید می‌نماید.

///

پیام وزیر کشور به مناسبت روز روستا؛

الگوی مدیریت روستاها نمونه بارز شناخت حق حاکمیت مردم است

وزیر کشور گفت: الگوی جاری مدیریت روستاها با بیش از ۳۸ هزار شورا و ۳۷ هزار دهیاری نمونه بارز شناخت حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش است.

///

انتقاد معاون دفتر روحانی از رئیس مجلس

معاون دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به حضور رئیس مجلس در بخش کرونای یکی از بیمارستان‌های تهران با تاکید بر اینکه کوچک شمردن پروتکل‌ها با هر انگیزه‌ای، عادی‌سازی نقض آنهاست، اظهار کرد: حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نه ایستادن در کنار مردم که بی‌اهمیت کردن سلامت مردم است.

///

لاوروف:

مسکو آماده میزبانی نشست وزرای خارجه ایروان و باکو است

وزیر خارجه روسیه ضمن تأکید بر لزوم آتش‌بس فوری در منطقه قره‌ باغ، برای سازماندهی نشست میان وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان ابراز آمادگی کرد.

///

در حاشیه پنجاه و هشتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور مطرح شد؛

وزیر کشور: نادیده نگرفتن تحریم‌ها به معنای یاس، انفعال و سستی‌ نیست/ توضیحات رحمانی فضلی درباره اصابت خمپاره‌های جنگ قره باغ به مناطق مرزی ایران

وزیر کشور با تصریح بر اینکه؛ نمی توان مشکلات، سختی ها و نارسایی های ناشی از تحریم ها را نادیده گرفت، تاکید کرد: اما نادیده نگرفتن تحریم ها به معنای یاس و انفعال و سستی‌ نیست، بلکه باید بیشتر کار کرد، مقاومت را تقویت کرد و با همدلی بیشتر، این مسئله را حل کرد.

///

ماسک زدن و حق بر سلامت

لعیا جنیدی _ معاون حقوقی رییس جمهور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: