به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

رئیس جمهور:

دولت فقط شعار نمی‌دهد/ از یکشنبه اسلحه می‌خریم و می‌فروشیم/ لحظه‌ای از مشکلات مردم غافل نیستیم/ پروانه بهره‌برداری رشد هشت درصدی دارد

رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت با بیان اینکه 10 سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی یک شنبه آینده رفع می شود، گفت: به واسطه برجام از روز یکشنبه می توانیم اسلحه بخریم و بفروشیم.

///

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری:

ایده‌آل این است که اصول‌گرایان با یک کاندیدا وارد انتخابات 1400 شوند/ انتخابات 96 درسی برای اصول‌گرایان بود

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: انتخابات 96 تجربه تلخی بود؛ حدود 4 کاندیدای اصول‌گرا در این انتخابات ثبت نام کردند که در نتیجه رأی‌ها تقسیم شد و این درسی برای اصول‌گرایان شد که اگر می‌خواهند به انتخابات ورود پیدا کنند، باید بر روی یک نفر اجماع کنند.

///

رییس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ خبر داد؛

پیگیری حقوق سربازان از وزیر دفاع/تنها ۱۳ درصد از حقوق مصوب به سربازان پرداخت می شود

رییس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل ۹۰ گفت: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم دفاع این مشکل را در قالب سوال از وزیر محترم دفاع مطرح کرده‌ام و امیدوار هستیم تا با همکاری این وزارتخانه پرداخت حقوق سربازان وظیفه طبق قانون انجام پذیرد تا بخشی از مشکلات این عزیزان مرتفع شود.

///

کدخدایی از ریاست موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران خداحافظی کرد

مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید مؤسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران برگزار شد و کدخدایی از ریاست موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران خداحافظی کرد.

///

رئیس مجلس در جمع علما و روحانیون اهل سنت و تشیع سیستان و بلوچستان:

مرزنشینان باید بتوانند معیشت خود را از مرز و پایانه‌ها تامین کنند/ مجلس در بخش نظارت کاملا جدی است

رئیس مجلس گفت: رسیدگی به وضعیت بازارچه ها و مسائل مرزی استان را از دیگر اولویت های استان برشمرد و گفت: حتماً این اعتقاد را داریم که مرزنشینان باید بتوانند معیشت خود را از مرز و پایانه ها تامین کنند.

///

رییس کمیسیون شوراها در مجلس:

نمی‌توانیم در اصلاح قانون انتخابات به جنسیت و مسایل سیاسی ورود کنیم/ نظارت بر عملکرد شوراها به مدت 4 سال

رییس کمیسیون شوراها در مجلس گفت: در اصلاح قانون انتخابات، به جنسیت و مسایل سیاسی ورود نکرده ایم زیرا آنچه که در قانون اساسی آمده را نمی توانیم تغییر بدهیم و فقط شاخص های رجل سیاسی مطرح شده است.

///

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

مدارک تحصیلی بصورت الکترونیکی اصالت سنجی می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اشکال در بررسی سوابق تحصیلی که اخیرا یک مورد از نمایندگان مجلس به همین دلیل دچار مشکل شد، گفت: برای حل این مشکل بحث این بود که مدارک تحصیلی بصورت الکترونیکی اصالت سنجی شود.

///

عضو حقوقدان شورای نگهبان:

پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی باید اتخاذ شود

عضو حقوقدان شورای نگهبان نوشت: موضوع سلامتی مردم در انتخابات برای ناظر انتخابات بسیار مهم است و از هم‌اکنون مجری انتخابات باید به فکر اتخاذ تدابیری در این خصوص باشد و طبیعتا شورای نگهبان نیز بر این امر نظارت خواهد داشت.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: