به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، نانسی پلوسی در نامه‌ای به استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا ضمن انتقاد از تاخیر دولت ترامپ در امضای بسته حمایت مالی کرونا نوشت: کنگره منتظر است تا کاخ سفید حرکتی در ارتباط با بسته حمایتی کرونا انجام دهد.

 

پلوسی در توضیح شرایط آشفته آمریکا نوشت: نزدیک به ۹ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند، هشت میلیون نفر به فقر رانده شده‌اند، ۱۷ میلیون کودک امنیت غذایی ندارند و حداقل ۲۳ میلیون نفر در حال دریافت مزایای بیکاری هستند.

 

وی با اشاره به کم کاری‌های مقامات دولت ترامپ افزود: مردم آمریکا در رنج هستند و آنها می‌خواهند که ما برای نجات جان، معیشت و زندگی دموکراسی آمریکایی خود در اسرع وقت به توافق برسیم.

 

پلوسی تاکید کرد که با افزایش شیوع ویروس کرونا و سقوط بازار سهام، ما هنوز منتظر پاسخ‌های وعده داده شده دولت ترامپ هستیم.

 

رییس مجلس نمایندگان گفت: ما هنوز در مورد موافقت دولت با راهبرد ملی مبتنی بر داده‌های علمی برای آزمایش، ردیابی و درمان کرونا پاسخ نهایی دریافت نکرده‌ایم.

 

شمار نهایی مبتلایان کرونا در آمریکا به ۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۴۶۲ نفر و شمار مرگ و میر نیز به ۲۳۳ هزار و ۴۶۸ نفر رسیده است.

 

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون پنج میلیون و ۹۴۲ هزار نفر گزارش شده است.

 

در حال حاضر آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ و هم از لحاظ میزان مرگ‌ومیر بر اثر این بیماری، با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر کشورها در رتبه نخست جهان قرار دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: