به گزارش برنا، متن پیام بهرام قاسمی سفیر کشورمان در فرانسه به مناسبت سال نو میلادی به شرح زیر است:

«میلاد حضرت مسیح (ع) و فرارسیدن سال نو میلادی را به مردم و دولت فرانسه تبریک و تهنیت گفته و  بهترین آرزوهای خود را تقدیم می‌دارم.

سال ۲۰۲۰ در حالی به انتها می‌رسد که جهانِ هنوز آکنده از معضلات لاینحل عدیده‌ای چون پدیده شوم تروریسم، خشونت، استانداردهای دوگانه، از صور گوناگونی از تجاوز، اشغالگری و ترورهای هدفمند رنج می‌برد. جهان فراتر از تمامی مصائب بر جای مانده، در این سال به‌گونه‌ای سخت و غافلگیرکننده با پاندمیِ شوم کووید-۱۹ روبرو شد که علاوه بر گرفتن جان هزاران هزار نفر از جهانیان، آغازی بر  روندهای جدید جهانی و دگرگونی‌های شگرف با آینده‌ای نامعلوم در همه عرصه‌های قابل تصور در زندگی آدمیان گردید.

مردم فرانسه! من به عنوان سفیر سرزمین مردمان آزاده، استقلال طلب و متکی بر تاریخ و فرهنگ غنی که برای شرافت انسان و دفاع از کیان فرهنگ و تمدن چندهزار ساله خود منشاء تحولات مثبت بسیاری بر مردم جهان بوده است، دراین روزهای پایان سال ۲۰۲۰ و همزمان با میلاد پیامبر بزرگ، حضرت عیسی مسیح (ع)، باید از تمامی آنانی که در کشور شما و البته همه کشورهای جهان جان خود را در کارزار و مبارزه سخت و تلخ با کووید ۱۹ از دست دادند یاد کنم و یاد تمام زنان و مردانی که در این لحظات شادی بخش و امید آفرین در کنار خانواده خود نیستند گرامی‌بدارم.

ما و شما و دیگر مردمان جهان باید با صدایی رسا بار دیگر از تمامی‌کادر درمان و فرشتگان نجات که سرسختانه با به خطرانداختن جان خویش برای نجات هم نوعان خود مبارزه ای سخت را تحمل  کردند و  در گوشه گوشه جهان جان و روح خود را صرف این مبارزه جانفرسا کردند و نیز از تمامی دانشمندان، پزشکان و محققینی که با تلاش بی وقفه در جهت یافتن راه‌های درمان این بیماری و پیشگیری از این کشتار بی رحمانه تاریخی نقطه عطفی را در زندگی آدمیان رقم زدند، ستایش کنیم.

امید آنکه در سال پیش رو شاهد جهانی آرام و دور از خشونت و جنگ و تحریم و ترور، نابرابری و تبعیض و بی عدالتی‌هایی که همواره با جان و روح بلند آدمی سر جنگ و ناسازگاری داشته و دارند، باشیم.

 باز و بار دیگر باید امید داشت و تلاش کرد تا سال ۲۰۲۱ سال مهار کووید ۱۹، سال صلح و امنیت و سال توام با درک و فهم همگان در صیانت از کرامت و شکوه و عظمت زیست شاهکار خلقتِ خداوند یعنی انسان در پرتو آزادی، استقلال و توسعه و رشد اقتصادی و رفاه همگانی در گستره عدالت و برابری باشد.

بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه

۴ دی ۱۳۹۹»

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: