به گزارش برنا، به نقل از هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، سید حمیدرضا کاظمی اظهار کرد: به محض استقرار هیات شهرستان و ارائه پیشنهاد از سوی آن‌ها، اعضای هیات‌های نظارت بخش مشخص می‌شوند.

رییس هیات مرکزی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا افزود: با معرفی این افراد، ساختار کلی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور نهایی شده و در بخشداری‌ها،  فرمانداری‌ها و استانداری‌ها و یا سایر مراکز مناسب سراسر کشور مستقر خواهند شد و بعد از استقرار، ناظران شعب اخذ رای انتخاب و احکامشان صادر می‌شود.

کاظمی درباره روند شکل‌گیری هیات‌های اجرایی انتخابات شوراهای شهر و روستا توضیح داد: برای تشکیل هیات اجرایی مطابق قانون، ابتدا ۳۰ نفر به عنوان معتمد معرفی می‌شوند و پس از تایید صلاحیت این افراد توسط هیات‌های نظارت، با رای این معتمدین و از میان آنها ۸ نفر به عنوان هیات اجرایی انتخاب می‌شوند و مسئولیت ساز وکار اجرایی انتخابات در بخش و شهرستان بر عهده‌شان قرار می‌گیرد.  

او تاکید کرد: بنابراین تمامی روند انتخابات از تأیید معتمدین، تشکیل هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات در شعب توسط هیات‌های بخش و استان مورد نظارت قرار می‌گیرد و گزارش‌های مربوطه به هیات مرکزی منعکس می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: