به گزارش برنا،  چندین شهر آلمان شاهد برگزاری تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی بود که پس از شیوع ویروس جهش‌ یافته انگلیسی در این کشور تشدید شده است.

خبرگزاری د.پ.آ. آلمان امروز (یکشنبه) نوشت: در شهرهای مختلف آلمان ، صدها نفر علیه قوانین کرونایی تظاهرات کردند. طبق گفته پلیس برلین ، بیش از ۶۰۰ نفر در "راهپیمایی خاموش" این شهر شرکت کردند. شاهدان عینی از حضور دست کم هزار نفر در راهپیمایی برلین سخن می گویند. در مسیر این تظاهرات، اهالی با حضور در بالکن ها و با سوت زدن و سر دادن شعار، با معترضان همراهی کردند.

در هامبورگ و درسدن ، گروهی که خود را «دگر اندیش» می نامند با خودروهای خود در خیابان ها ظاهر شده و به رژه خودرویی در اعتراض به سیاست های محدود کننده دولت «آنگلا مرکل» پرداختند.

همچنین اعتراضاتی به محدودیت های کرونایی دولت آلمان در شهر های «گرا» و «ارفورت» انجام شد. به گفته مقامات پلیس ، این وضعیت تا بعد از ظهر به صورت  مسالمت آمیز ادامه داشت.

در شهر هامبورگ حدود ۲۲۰ خودرو در رژه اعتراضی شرکت کردند که شعارهایی مانند "آزاد نفس بکشید - آزادانه فکر کنید" یا "حقوق اساسی به جای حقوق واکسیناسیون" بر روی آنها قابل مشاهده بود.  

طبق گفته پلیس درسدن، در مجموع ۴۸۲ وسیله نقلیه در یک رژه اعتراضی در مرکز این شهر شرکت داشتند. پلیس ارفورت نیز از حضور دست کم ۵۰۰ معترض به محدودیت های کرونایی در تظاهرات این شهر خبر داده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: