به گزارش برنا؛ اخبار پر بازدید گروه سیاسی خبرگزاری برنا را بخوانید:

دکتر روحانی در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت:

لطمه وارد کردن به آرامش اقتصادی خیانت است/ گزارش همتی درباره توافق های بدست آمده با نمایندگان کشورهای کره جنوبی، ژاپن، عراق و عمان

در دویست و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد، رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از مذاکرت اخیر خود و توافق های بدست آمده با نمایندگان کشورهای کره جنوبی، ژاپن، عراق و عمان درخصوص نحوه استفاده از منابع بانک مرکزی در این کشورها ارایه کرد.


///

در پیام های جداگانه به نخست وزیر و امپراطور ژاپن؛

روحانی فرا رسیدن روز ملی ژاپن را تبریک گفت

رئیس جمهور در پیامی به نخست وزیر ژاپن، ضمن تبریک فرا رسیدن روز ملی این کشور، ابراز اطمینان کرد که روابط تاریخی و دوستانه تهران – توکیو در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش خواهد یافت.


///

رایزنی تلفنی «سیدعباس عراقچی» با همتای چینی

تارنمای وزارت امور خارجه چین در گزارشی از رایزنی تلفنی «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و «ماژائو شو» همتای چینی وی در مورد برجام خبر داد.


///

سخنگوی دولت:

اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی صورت گرفت/ آمریکا باید فورا به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت عمل کند

سخنگوی دولت گفت: اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی بود، از رهبری تشکر می کنیم که یک بار دیگر ضرورت شنیده شدن صدای واحد را مورد تاکید قرار دادند، همه باید این سخن را بگوییم.


///

فرمانده نیروی قدس سپاه:

مقابل سرسخت ترین دشمن‌ها خواهیم ایستاد

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: در مسیر عزت و آزادگی با حفظ مقاومت در همه زمینه ها در مقابل سرسخت ترین دشمن ها ایستاده‌ایم و خواهم ایستاد و این خون شهدای مقاومت است که راه قدس را آزادخواهد کرد.


///

با حضور رئیس جمهور؛

طرح ملی نمک زدایی آب دریا و انتقال آب از خلیج فارس به مرکز فلات ایران بررسی شد/ توسعه کشور در گرو مدیریت پایدار منابع مختلف است

طرح ملی نمک زدایی آب دریا و انتقال آب از خلیج فارس به مرکز فلات ایران برای استان های کرمان، یزد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی در نشستی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و مقامات دستگاه های مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


///

رئیسی، دعوت اعضای خبرگان را برای برگزاری جلسه درباره انتخابات 1400 نپذیرفت

سیّد ابراهیم رئیسی، دعوت اعضای مجلس خبرگان برای برگزاری جلسه درباره انتخابات 1400 را رد کرده است.


///

وزیر امور خارجه:

اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کردیم

وزیر امور خارجه در توییتر خود نوشت: به الزام قانون، ما اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کردیم.


///

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم:

نهاد اجماع ساز جبهه اصلاح طلبان ایران باید برنامه ارائه بدهد/ به صورت اخلاقی با دوستان اصولگرا رقابت کنیم و نتیجه هر چه باشد، بپذیریم/ اگر می خواهیم عملکرد روحانی را مقایسه کنیم باید منصفانه قضاوت کنیم

عضو فراکسیون امید در مجلس دهم گفت: من معتقد هستم که نهاد اجماع ساز جبهه اصلاح طلبان ایران که اخیرا تشکیل شده باید برنامه بدهد، اشکالی ندارد که همه کاندیداها کمپین های خود را راه اندازی کنند، برنامه ها و فعالیت های خود را بگویند ولی نهاد اجماع ساز باید در نهایت بین کاندیداها و برنامه هایی که اعلام می شود یکی را انتخاب تا ما با همه ظرفیت وارد میدان شویم.


///

نماینده مردم رفسنجان در مجلس خبر داد؛

جمع آوری بیش از 200 امضا برای حضور رئیسی در انتخابات/ نیکزاد نامه را به ابراهیم رئیسی تحویل می دهد/ تاکنون پاسخ مثبتی از رییسی نشنیده ایم

نماینده مردم رفسنجان در مجلس در رابطه با "نامه برخی نمایندگان به رئیس قوه قضاییه و دعوت از او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری" گفت: تعداد امضا از مرز 208 عبور کرده است.


///

سخنگوی حزب اعتماد ملی خبر داد:

روز یکشنبه مهدی کروبی با قائم مقام حزب دیدار کرد/ در چند روز گذشته کروبی با اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرده است

سخنگوی حزب اعتماد ملی عنوان کرد: روز یک شنبه کروبی با قائم مقام حزب دیدار داشت و همچنین او در روزهای قبل با تعدادی از اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم دیدار داشت.


///

قطع سخنان سخنگوی دولت توسط صدا و سیما در پخش زنده تلویزیونی!

سخنان سخنگوی دولت توسط صدا و سیما در پخش زنده تلویزیونی در زمان توضیح درباره نحوه توافق میان ایران و آژانس، قطع شد.


///

ذوالنوری و عباسی ناظر توقف اجرای پروتکل الحاقی شدند

ذوالنوری و عباسی در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب برای تعامل مجلس با دولت ناظر توقف اجرای پروتکل الحاقی شدند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: