به گزارش برنا؛ این شبکه جزییات بیشتری در این باره به ویژه در مورد شمار کشته و زخمی‌های احتمالی این انفجارها را منتشر نکرده است.

سرلشکرخلبان عبدالله حسن الجفری کارشناس مسائل نظامی و راهبردی یمنی نیز در این باره اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی با روحیه عالی درحال پیشروی هستند و پیروزی‌هایی که در آخرین روزهای ششمین سالگرد جنگ شاهد آن هستیم بهترین دلیل در این باره است.

وی اعلام کرد که سراسر استان مأرب در کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی است و تنها شهر مأرب در اشغال مزدوران ائتلاف سعودی و گروه های تروریستی قرار دارد که تا آزادسازی آن چیزی باقی نمانده است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی «کوفل» در منطقه صرواح در مارب آغاز شد.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌ در استان «مأرب» در شمال شرقی این کشور، موفق شدند، بر منطقه «الطَّلّعَة الحمراء» در غرب این استان نفت خیز مسلط شوند.

نیروهای ارتش یمن و «جنبش انصارالله» شنبه هفته جاری پس از درگیری‌ شدید با شبه‌نظامیان دولت مستعفی یمن و فراری به ریاست «عبدربه منصور هادی» موفق شدند کنترل منطقه الطَّلّعَة الحمراء و پایگاه‌های اطراف آن در غرب استان نفت خیز مأرب را تحت کنترل خود درآورند.

رسانه‌ها گزارش دادند که شبه نظامیان هادی و ائتلاف سعودی تلاش کردند تا از اردوگاه‌های آوارگان یمنی در مأرب (شمال شرقی یمن) به عنوان سپر انسانی برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی استفاده کنند.

این پیشروی‌های ارتش یمن در استان مارب در حالی ادامه دارد که گروه تروریستی داعش اخیرا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در جنگ مارب در کنار ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته است.

درگیری در مارب از چند روز پیش همزمان با تسلط نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله بر پایگاه نظامی ائتلاف سعودی «کوفل» در منطقه صراوح در مارب آغاز شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: