«محمد اشرفی اصفهانی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره لزوم مشارکت مردم در انتخابات گفت: رهبری همواره مردم را به شرکت در انتخابات دعوت می کنند و همچنین در گذشته هم امام (ره) همواره مردم را به شرکت در انتخابات دعوت می کردند. هرچه آرا مردم پرشور تر شود  نظام محکم تر می شود و دشمن به این فکر و خیال نمی افتد که به ایران حمله کند. دنیا چشم به انتخابات آینده ایران دوخته است، باتوجه به مشکلات اقتصادی و کرونا ممکن است برخی از مردم از انتخابات استقبال نکنند اما همه اقشار و گروه های مختلف (جناح چپ، راست، میان رو، تندرو) باید در انتخابات شرکت کنند. اینکه مردم را به کاهش مشارکت در انتخابات دعوت کنیم، غیرعقلانی و تاسف برانگیز است.

نماینده ادوار مجلس درباره توصیه به شورای نگهبان برای سخت گیری بر کاندیداها بیان کرد: شورای نگهبان کار خود را انجام می‌دهد. شاهد تنگ نظری در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری در گذشته بودیم و متاسفانه این موضوع اعمال شده است. شورای نگهبان نیاز به توصیه ندارد و نیاز به تذکر نیست. باید نسبت به هرگونه بحث ها و نظراتی که خلاف نظر رهبری و امام است به خدا پناه ببریم.

او تاکید کرد: باید مردم را نسبت به آینده امیدوار کنیم. ما و شما میان مردم هستیم. مردم به ندرت درباره انتخابات صحبت می کنند. می گویند آنچه آقایان وعده دارند محقق نشد و فقط برای بازارگرمی وعده می دهند و این مسئله مجلس و دولت ندارد البته برخی مشکلات در اختیار رییس جمهور نیست و نباید بیش از این توقع داشت.

او افزود: واقعیت و موقعیت ها در دولت ها متفاوت است. واقعیت ها در دولت هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی با هم فرق دارد. اینکه بگوییم اگر فلان فرد بود مشکل حل می شد خیال و موهوم است. تحریم و سپس کرونا مشکلات اقتصادی فراوانی برای مردم ایجاد کرده و برخی در نیازهای اولیه خود ماندند. در بحث های خصوصی مردم به ما می گویند رای نمی دهیم باید چه کار کنیم تا مردم تشویق شوند و رای دهند و حل این مسئله کار سختی است. مردم با گذشته فرق کرده اند فضای مجازی و وعده های محقق نشده کار را سخت کرده انشاالله امدادهای غیبی کمک کند و حقیقت انقلاب امام و شهدا کمک کند تا مردم برای شرکت در انتخابات بیایند و همچنین برای پاسداشت خون شهدا و امام بیایند و رای بدهند. در حال حاضر مردم دچار دلزدگی و ناراحتی هستند. اوضاع فعلی مناسب نیست و مردم اظهار ناراحتی و دلزدگی دارند؛ انشالله اوضاع بهتر شود تا مردم نسبت به آینده امیدوار شوند.

گفتنی است؛ روزنامه کیهان اخیرا نوشته بود: «شورای نگهبان بایستی با اجماع یا شبه اجماع و سخت‌گیری زیاد افراد واجد صلاحیت را احراز نمایند. اینجا به هیچ وجه جای مسامحه نیست و هرگونه آسان‌گیری سبب می‌شود تا دود آن سال‌های سال، جسم و روح انقلاب را آزار می‌دهد و خسارت‌آفرین شود. هر کارناآزموده‌ای را نمی‌توان برای این پست حساس در معرض آرای مردم قرار داد. انتخابات ریاست‌ جمهوری جای آزمون نیست جای استفاده از محصول عمری تجربه و تدبیر مدیریتی است.»

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: