به گزارش برنا، اخبار مهم گروه سیاسی خبرگزاری برنا به این شرح است:

رئیس جمهور:

توسعه زنجیره فولاد در طول 8 سال این دولت به حدود 2 برابر رسید/ گردشگری در دولت تدبیر و امید و پیش از کرونا 2 برابر شد

رئیس جمهور گفت: وزارت میراث فرهنگی می تواند از نظر اقتصادی مهم باشد و گردشگری در دولت تدبیر و امید 2 برابر شد.


///

واعظی در نشست تخصصی اقدامات ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر:

قاچاق مواد مخدر از ۱۸۵ تن به ۹ هزار تن رسیده است

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به شهید و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنان در راه مبارزه با مواد مخدر، گفت: افزایش قاچاق مواد مخدر از ۱۸۵ تن در سال ۲۰۰۱ به ۹ هزار تن در سال ۲۰۱۹ برغم اقدامات انجام شده تاکنون، نشان از اهمیت مبارزه همگانی و همکاری جهانی با این پدیده شوم دارد.


///

رئیس مجلس:

کسانی در مسیر انقلاب هستند که گره از کار مردم باز کنند

رئیس مجلس گفت: امروز کسانی می‌توانند بگویند که ما در مسیر انقلاب اسلامی قرار داریم که گره از کار مردم باز کنند، گرانی و مشکلات اقتصادی را برطرف کنند و کارآمد باشند.


///

جانشین فرمانده کل سپاه:

آثار افول آمریکا شدت یافته است

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز آثار عینی افول آمریکا را شاهد هستیم و اندیشمندان نیز بر این موضوع صحه می‌گذارند که سرعت افول در نظام مستکبری آمریکا شدت یافته است.


///

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب "عصرهای کریسکان" منتشر شد

در مراسم دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت که با حضور جمع محدودی از پیشکسوتان جهاد و مقاومت و فعالان حوزه‌ی ادبیات و هنر دفاع مقدس در شهر سنندج برگزار شد، تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر شد.


///

عضو جبهه پایداری:

محصولی و جلیلی هر دو گزینه های پایداری هستند/ جبهه پایداری گزینه انتخاباتی زن ندارد/ اصولگرایانی که پایداری را تخریب می‌کنند به ما لطف دارند

یک عضو جبهه پایداری عنوان کرد: مردم دریافته اند از صندوق کسی بیرون می آید که خودشان می خواهند و باید فعال باشند.


///

سخنگوی حزب اعتماد ملی:

حضرتی در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا نخواهد شد/ تکلیف کسانی که به نهاد اجماع ساز تمکین نکنند، معلوم است/ نامزد انتخاباتی معرفی می کنیم

سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: کروبی چهار بار استعفا داده بود ضمن اینکه کمیسیون ماده ده احزاب کروبی و سه نفر دیگر را تایید نکرده بود.


///

برگزاری جلسه شورای اقتصاد به ریاست جهانگیری

جلسه شورای اقتصاد پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.


///

کاندیدا اسبق ریاست جمهوری:

نظامی ها برای انتخابات ریاست جمهوری موفق نمی شوند/ سابقه دوستان نظامی از مشروطه تاکنون مورد تایید ملت قرار نگرفته

کاندیدا اسبق ریاست جمهوری گفت: نظامی ها برای انتخابات ریاست جمهوری موفق نمی شوند زیرا کشور توان این را دارد که نظامیگری را نفی کند و اگر چنین دولتی به وجود آید سرنوشت دولت‌های گذشته را برق خواهد زد.


///

معاون اول رئیس جمهوری:

مجلس موظف است لوایح دولت را اعلام وصول کند/ دریاچه ارومیه زنده شده است/ تصمیمات نباید کاغذی باشد

معاون اول رئیس جمهوری گفت: احیای دریاچه ارومیه از تصمیمات مهم با نتیجه خوب بود امروز دریاچه ارومیه زنده شده و این مشکل رفع شده است.


///

یک کارشناس مسائل خاورمیانه:

عراق وارد مرحله جدیدی از ثبات و آرامش شده است/ کشورهای غربی سعی کردند تقابل میان شیعیان و مسیحیان را در عراق ایجاد کنند اما نتوانستند

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: عراق بعد از سال ها درگیری با گروهک های تکفیری و تروریستی به یک ثبات نسبی و امنیت مناسب دست یافته است و سفر پاپ نشان می دهد، عراق وارد مرحله جدیدی از ثبات و آرامش شده است.


///

در پنجاه و پنجمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید؛

طرح‌های ملی دو وزارتخانه‌ با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از 15هزار میلیارد تومان افتتاح شد

رئیس جمهور در پنجاه و پنجمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، طرح‌های ملی وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را با ارزش سرمایه‌گذاری بیش از 15هزار میلیارد تومان افتتاح کرد.


///

سخنگوی وزارت امور خارجه:

افغانستان برگ مذاکراتی ما با هیچ کس نیست/ تماس مستقیم و غیرمستقیم درباره موضوعات برجامی با آمریکا نداشتیم/ درباره منابع ایران در کره اقدام عملی ندیدیم

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره پیشنهاد وزیر خارجه امریکا مبنی بر برگزاری نشست درباره موضوع افغانستان با حضور ایران گفت: ما تماس مستقیم و غیرمستقیم درباره موضوعات برجامی و غیره با امریکا نداشته و نداریم. هنوز نامه ای از سازمان ملل متحد دریافت نکردیم. هر وقت نامه رسید بررسی می کنیم. نگاه ابزاری به دوستان در منطقه نداریم. افغانستان برگ مذاکراتی ما با هیچ کس نیست.


///

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

فساد ناشی از دست اندازها در ارائه خدمات است/ اگر یک ساعت زندگی مردم را راحت کنیم فساد ایجاد نمی‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ما اگر هدف را بر این بگذاریم که یک ساعت زندگی مردم را راحت کنیم فساد ایجاد نمی‌شود، چرا که فسادها ناشی از دست اندازها در ارائه خدمات است.


///

با حضور ویدئو کنفرانسی رییس دفتر رییس جمهور؛

مراکز نگهداری، درمان و بازپروری معتادان متجاهر در ۶ استان کشور افتتاح شد

رییس دفتر رییس جمهور روز دوشنبه در حاشیه نشست تخصصی اقدامات و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه همکاری‌های بین‌المللی مبارزه با مواد مخدر، ۶ مرکز نگهداری و بازپروری معتادان در استان‌های کشور را افتتاح کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: