به گزارش برنا،  این درخواست به دنبال آن صورت می‌گیرد که یک روز بعد از اعلام محدودیت‌های شدید در آلمان برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا، «آنگلا مرکل» این محدودیت‌ها را لغو کرد.

او پنج روز پیش بعد از نشست اضطراری با رهبران ایالت‌های آلمان اعلام کرد که اعمال محدودیت‌هایی که در آستانه تعطیلات عید پاک در اوایل آوریل اعلام شده بود، عملی نیست. مرکل با اشاره به تصمیم یک روز پیش دولت فدرال گفت که به تنهایی مسوولیت این «اشتباه» را بر عهده می‌گیرد و از مردم آلمان عذرخواهی کرد.

قرنطینه پنج روزه‌ای که پیشتر اعلام شده و قرار بود در آستانه عید پاک اعمال شود، در صورت اجرا شدیدترین محدودیتی بود که از زمان آغاز همه‌گیری کرونا در آلمان اعمال می‌شد.

دویچه وله روز دوشنبه گزارش کرد: «آنگلا مرکل» روز یکشنبه در گفت و گو با برنامه «آن ویل - Anne Will»  کانال یک تلویزیون آلمان (ARD) اقدام‌های بیشتر مانند ساعات منع رفت و آمد برای مقابله بهتر با ویروس کرونا را پیشنهاد داد.

صدراعظم آلمان گفته که ایالت‌های این کشور رویکردی نامنظم در مقابله با ویروس دارند. او به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر آلمان هم اشاره و تاکید کرد ما باید موج سوم همه‌گیری را بشکنیم. ایالت‌های آلمان نیاز به اقدام دارند و لازم است اقدام‌های مناسبی به طور جدی اتحاذ کنیم. به گفته مرکل، برخی ایالت‌ها این کار را انجام می‌دهند و برخی دیگر نه.

او در عین حال به دولت فدرال هشدار داده که اگر ایالت‌های آلمان در آینده‌ای قابل پیش‌بینی اقدام‌های مناسبی را انجام ندهند می تواند قانون مقابله به بیماری را برای اعمال محدودیت‌های سراسری اصلاح کند.

مرکل می‌گوید: طبق قانون این وظیفه را داریم که مانع از گسترش ویروس شویم و در زمان حاضر چنین اتفاقی نمی‌افتد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: