به گزارش برنا به نقل از "تایمز اسراییل"، شورای امنیت ملی اسراییل روز دوشنبه (دیروز) با صدور یک "هشدار سفر" به گردشگران اسراییلی هشدار داد در سفرهای خارجی به کشورهای منطقه مراقب حملات انتقام جویانه ایران باشند.

در این هشدار مدعی شده دولت ایران طی ماه های گذشته هشدار داده اهداف اسراییلی را هدف قرار خواهد داد.

به نوشته تایمز اسراییل پس از ترور سردار (شهید) قاسم سلیمانی و ترور (شهید) فخری زاده، دولت ایران هشدار داده که انتقام این تروها را از اسراییل خواهد گرفت.

در هشدار سفر شورای امنیت ملی اسراییل، کشورهای گرجستان، آذربایجان، ترکیه، امارات متحده عربی، بحرین، مصر، اردن و نیز منطقه اقلیم کردستان عراق از جمله مناطق پرخطر با احتمال وقوع حمله علیه شهروندان اسراییلی توصیف شده است.

در این بیانیه همچنین آمده است که "سازمانهای جهادی جهانی، با تأکید ویژه بر داعش "انگیزه بالایی" برای شروع حملات جهانی ، از جمله در کشورهایی که اسرائیلی ها به آنها سفر می کنند، نشان می دهند.

این هشدار در حالی صادر شد که روز دوشنبه (دیروز)حدود 5800 مسافر فرودگاه بن گوریون تل آویو را به مقصد کشورهای خارجی ترک کردند. هفته گذشته به دنبال حکم دیوان عالی اسراییل، محدودیت تعداد مسافران مجاز به ورود و خروج از اسراییل به پایان رسید.

به نوشته تایمز اسراییل، از زمان کاهش محدودیت های کرونایی در اسراییل، این بیشترین تعداد خروج روزانه مسافر از طریق فرودگاه اصلی بین المللی اسرائیل بوده است.

همچنین در همین روز بیش از 5200 مسافر ورودی نیز از طریق 83 پرواز خارجی وارد فرودگاه بن گوریون شدند.

دروازه های زمینی و هوایی اسرائیل از 25 ژانویه گذشته تا حد زیادی بسته شده بود و هزاران اسراییلی که در خارج بودند به دلیل اعمال محدودیت ها ناشی از ویروس جهش یافته کرونا، قادر به بازگشت نبودند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: