به گزارش برنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری روز سه شنبه در شصت و دومین نشست کمیته با بیان اینکه با همدلی مردم، مسئولین و کادر درمان روند موفقیت آمیزی را در کنترل بیماری کرونا در سال گذشته داشتیم، گفت: با توجه به تداوم بیماری و جهش‌هایی که صورت گرفته باید با همان حساسیت و جدیت سال گذشته در امر مقابله با بیماری کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه روند مدیریت بیماری طی سال گذشته با همدلی و همکاری متقابل مردم و کادر درمان موفقیت آمیز بود، گفت: باید روند همکاری تا پایان بیماری منحوس در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری تصریح کرد: تا زمان همه گیری تزریق  واکسن کرونا هیچ راهکاری جز رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت فاصله گذاری اجتماعی، ماسک و اجتناب از دورهمی‌ها در مبارزه با کرونا وجود ندارد و برای همین باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محور و صدر همه برنامه‌ها باشد.

رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به طرح جامع هوشمند محدودیت ها گفت: این طرح همان طور که از نامش پیداست جامع و هوشمند است به این شکل که در شرایط و بسترهای مختلف دستورالعمل‌های لازم را دارد و برای همین در سال جدید و به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان محور اجرا باید همین طرح باشد.

ذوالفقاری با بیان اینکه تجربه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ماه رمضان پارسال، موفقیت آمیز بود، گفت: باید از تجربه مدیریت بیماری در سال گذشته ماه رمضان به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و اجازه ندهیم بیماری در این ماه مبارک شیوع و گسترش یابد.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مناسبت‌های مذهبی و دینی بیشترین رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعمال شده است.

معاون وزیر کشور گفت: در مساله نذورات و مراسم شب‌های احیا هم باید رعایت شدید پروتکل های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.

ذوالفقاری به ضرورت استفاده از ظرفیت صدا و سیما در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: امکان برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان به خصوص شب‌های احیا به صورت خانوادگی با برنامه های متنوع صدا و سیما می‌تواند نیازهای معنوی شهروندان و روزه‌داران را مرتفع سازد.

معاون وزیر کشور گفت: اولویت برنامه‌ها به صورت برگزاری نماز و مناجات در ماه مبارک رمضان بایستی در مکان‌های باز و دارای تهویه هوا باشد تا امکان انتقال بیماری کاهش یابد.

ذوالفقاری با تاکید بر لزوم پرهیز از تصمیمات و طرح‌های چندگانه گفت: تصمیم‌سازی زیاد باعث اختلال در اجرای برنامه‌ها می‌شود و برای همین باید با محور قرار دادن همان طرح جامع هوشمند به مقابله با بیماری کرونا در کشور بپردازیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: