به گزارش برنا، خبرگزاری رسمی عراق «اینا» امروز (چهارشنبه) در این باره نوشت که با تشکیل این کمیته از ۷۵ کشور و نهاد بین‌المللی برای نظارت بر انتخابات زودهنگام مجلس دعوت به عمل آمده است.

«جمانه الغلای» سخنگوی کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق گفت که کمیته ناظران بین‌المللی به ریاست «عباس فرحان»، رئیس اداره انتخابات، تشکیل شده و هماهنگی‌ لازم با وزارت امور خارجه عراق برای دعوت از ۷۵ سفارتخانه‌ و نهاد بین‌المللی برای کمک به نظارت بر انتخابات ادامه دارد.

او افزود که بسیاری از سفارتخانه های خارجی در بغداد و نهادهای بین‌المللی از دعوت کمیسیون عالی مستقل بر انتخابات استقبال کرده‌اند.

الغلای اظهار کرد که «جلیل عدنان خلف»، رئیس کمیسیون عالی مستقل انتخابات نیز در روزهای  گذشته با بسیاری از سفیران کشورها و نمایندگی های خارجی در این باره دیدار و گفت و گو کرده است.

وی ادامه داد که افزون بر نهادهای بین‌المللی، نمایندگان برگزیده احزاب و نهادهای مدنی عراق بر روند برگزاری انتخابات نظارت و وضعیت را رصد خواهند کرد.

انتخابات زود هنگام مجلس عراق بر پایه برنامه ریزی ها قرار است دهم اکتبر امسال، همزمان با سالروز اعتراض های اجتماعی و خیابانی سال ۲۰۱۹، برگزار شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: