به گزارش برنا، ایرج مسجدی که در حاشیه بزرگداشت یک مراسم فرهنگی در حمایت از روز جهانی قدس به همت تشکل‌های عراقی با جمعی از خبرنگاران محلی گفتگو می‌کرد؛ افزود: جمهوری اسلامی همواره مروج و حامی صلح و دوستی بوده و هست بنابراین از رفع هرگونه اختلاف بویژه با کشورهای مسلمان و همسایه در سطح منطقه استقبال می‌کنیم.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی علاقه مند است روابط خود را با کشورهای اسلامی و منطقه توسعه دهد تا هیچ اختلاف و تنشی در منطقه نباشد.

وی اظهار داشت: رویکرد جدیدی در کشورهای همجوار و منطقه برای رفع تنش با ایران ایجاد شده اشت که از آن استقبال می کنیم و امیدواریم به نتیجه برسد.

مسجدی گفت: از اینکه عراق بتواند نقش سازنده و مثبتی در این زمینه داشته باشد استقبال کرده و آن را تشویق هم می کنیم. 

سفیر ایران در عراق در خصوص مذاکرات وین هم گفت: در بحث پرونده هسته‌ای علاقه‌مند هستیم آمریکا به برجام برگردد و تحریم ها را بردارد و در چارچوب این توافق حرکت کرده و کارشان را ادامه دهند؛ باید تمام تحریم هایی که متوجه جمهوری اسلامی است رفع شود و ایران آمادگی دارد به تعهدات خودش عمل کند.

مسجدی همچنین با گرامیداشت روز جهانی قدس گفت به فرموده امام راحل این روز متعلق به همه مسلمانان جهان است و گذشت زمان یا سلطه صهیونیست ها بر سرزمین مقدس هیچگاه برای آنها مشروعیت نمی آورد. 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: