به گزارش برنا از تارنمای بازفیلد و روزنامه گاردین لندن؛ این خبرنگار ۲۲ ساله یهودی فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، تنها سه هفته پس از آغاز به کار در دفتر اسوشیتدپرس در فینیکس آریزونا، در پی انتشار دوباره پیام های قدیمی اش در شبکه های اجتماعی در انتقاد از اسرائیل و همچنین فعالیت های دانشگاهی اش در حمایت از فلسطینیان، در رسانه های راست گرا، بیکار شد.

سخنگوی اسوشیتدپرس این تصمیم را چنین توجیه کرده که برای جلوگیری از ایجاد شرایط خطرناک برای دیگر روزنامه نگاران این سازمان حاضر در صحنه حوادث، به علت سخنان یکی از کارکنان این موسسه بوده است.

به گفته وایلدر؛ سردبیرش در اسوشیتدپرس به پرسش او در باره اینکه کدام یک از پیام های توئیتری اش، ناقض سیاست های این خبرگزاری بوده، پاسخی نداده و سخنگوی این سازمان نیز به پیام خاص منتشر شده در شبکه های اجتماعی اشاره نکرده است.

چندین خبرنگار و روزنامه نگار روز جمعه با انتقاد از این تصمیم اسوشیتدپرس، به تاثیر بسیار منفی آن بر دیدگاه های هوادار فلسطین همکارانش در برابر افکار همگانی اشاره کردند.

این رژیم در جنگ ۱۲ روزه با غزه، دفتر این خبرگزاری را به همراه چند رسانه دیگر در این سرزمین فلسطینی،  منهدم کرد.

پیش تر آهرون کوهن سخنگوی یک گروه یهودی در انگلیس به ایرنا گفته بود: از آنچه در فلسطین اشغالی به نام یهودیان، تورات و خداوند رخ می‌دهد شرمسار هستیم و به فلسطینیان توصیه می‌کنیم دست از مقاومت برندارند و به جنگ با صهیونیست‌ها ادامه دهند تا سرانجام فلسطین آزاد شود.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده اند.

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.  مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۱ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد. این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: