به گزارش برنا، «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت پنج تن از جوانان رشید سرباز معلم و دو تن از بانوان پر تلاش خبرنگار در سوانح جاده‌ای به ملت شریف ایران و بازماندگان آن عزیزان، گفت: دستگاه‌های مسئول باید با تدوین و اجرای آیین‌نامه‌های شفاف حمل و نقل، حفظ امنیت جانی افراد را وظیفه قطعی خود دانسته و در برابر حوادث و سوانح  پاسخگو باشند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: کمیسیون های عمران و قضایی مجلس شورای اسلامی علل وقوع این دو سانحه را بررسی و گزارش شفاف و دقیق آنها را به مردم شریف و نمایندگان محترم ارائه خواهند کرد.شهید بهشتی به معنای واقعی کلمه سیّدالشهدای انقلاب اسلامی بود چرا که تمام ویژگی‌های یک فرد انقلابی، به تمام معنا در وجود ایشان نمایان بود. 

قالیباف گفت: مردم‌باوری و خداباوری راستین شهید بهشتی از ایشان مسلمانی انقلابی، دانشمندی برجسته و سیاستمداری مردم‌دار ساخته بود. شهید بهشتی به تعبیر رهبر معظم انقلاب، سنگ آسیاب ارزشمندی بود که با گردش خود ده‌ها اقدام اثربخش را پیش می‌برد و با انرژی خود دل‌های جوانان را به مسیر انقلاب اسلامی امیدوار و ملتزم می‌ساخت.بهشتی چشم و چراغ مردم ایران بود و امروز در گام دوم انقلاب اسلامی وظیفه تمامی کارگزاران کشور در تمامی دستگاه‌ها پیروی از مسیر آن شهید بزرگوار است.

او بیان کرد: نشان دادن کارآمدی دین در اداره حکومت، باور به حق مردم در تعیین سرنوشتشان، به کارگیری نیروهای مردم برای حل مشکلات و هراس نداشتن از قدم گذاشتن در راه روشن انقلاب اسلامی از مهم‌ترین وظایف خدمتگزاران مردم در مسئولیت ها و جایگاه‌های مختلف است. آیت‌الله دکتر بهشتی نماد یک «سیاست‌مدار دین‌مدار»  است که هنوز بعد از 40 سال آن چنان که باید قدرش دانسته نشده است راز مظلومیت شهید بهشتی در همین ناشناخته بودن اوست؛ چه در زمانه خودش و چه تا به امروز، بهشتی همچنان مظلوم است لذا اگر می‌خواهیم آن مظلومیتی که امام درباره ایشان اشاره کردند را برطرف کنیم باید اولا ویژگی‌های این مرد بزرگ را بشناسیم و ثانیا او را الگوی «سیاست‌ورزی مومنانه» قرار دهیم.

رئیس قوه مقننه گفت: قدرشناسی از شهدای والامقام هفتم تیر زمانی جنبه عینی پیدا می کند که این الگوها را پیش چشم خود بگذاریم و به آنها پایبند باشیم وگرنه خون آنها را که «سرمایه سربلندی» ماست هدر داده‌ایم؛ امیدوارم با استعانت از خداوند متعال، ما نیز با الگوگیری از شهدای حادثه تلخ هفت تیر «خادمان دلسوز و کارآمد» این مردم باشیم و ان شاء الله اجر ما هم شهادت باشد.وظیفه خود می‌دانم به عنوان نماینده مردم از طرف ملت شریف ایران از رهبر معظم انقلاب بابت اعتمادی که به جوانان کشور داشتند و با رعایت نوبت پیشتاز تزریق واکسن ایرانی شدند، تشکر و قدردانی کنم.

 قالیباف گفت: سیره رهبر فرزانه انقلاب در حمایت عملی از تولید داخلی بی گمان منجر به افزایش روحیه خودباوری و صدچندان شدن انگیزه دانشمندان و نخبگان جوان ایرانی برای رساندن ایران به قله‌های پیشرفت علمی در جهان خواهد شد. همانطور که رهبر انقلاب تاکید کردند انتظار می‌رود اسناد علمی نتایج مراحل مختلف مطالعات بالینی واکسن ایرانی را به طور شفاف و دقیق و بر اساس ضوابط استاندارد جهانی منتشر کنند تا دنیا بیش از پیش به توان علمی جوانان ایران‌زمین پی ببرد و زمینه‌های افزایش سهم ایران در بازار فراورده‌های تزریقی و دارویی در سطح منطقه و جهان فراهم شود.

رئیس مجلس گفت: علاوه بر این  تسریع در روند واکسیناسیون و جلوگیری از وقوع موج‌های بعدی همه‌گیری کرونا در کشور انتظار به حق مردم از مسئولان اجرایی است که امیدواریم با نظارت کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تحقق عملی پیدا کند./

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: