به گزارش برنا، به نقل از روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سرهنگ جابر آباد زردشتی در حاشیه تمرین فصلی چتربازان تیپ ۵۵ هوابرد در منطقه کوهنجان استان فارس  گفت: چترهای کارخانجات هوابرد از جمله دستاوردهای بسیار مهم در حوزه پرش تکاوران است که در بسیاری از موارد با برترین چترهای ارتش های بزرگ دنیا برابری می کند.

وی با بیان اینکه پرش های فصلی چتربازان تیپ ۵۵ هوابرد نزاجا به منظور حفظ و ارتقای آمادگی روحی و رزمی است، افزود: برای اینکه چتربازان همیشه در شرایط آماده باش قرار داشته باشند تمرینات برابر زمان بندی منظم در فصول مختلف در مناطقی از استان و کشور انجام می شود تا علاوه بر آمادگی لازم ، روحیه رزمی چتربازان در بهترین شرایط قرار داشته باشند.

فرمانده تیپ ۵۵ هوابرد تصریح کرد: اجرای چتر بازی یک ماموریت مشترک با نیروی هوایی و هوانیروز ارتش است ، امروز نیز پرش های چتربازان با یک فروند هواپیمای c۱۳۰ نیروی هوایی ارتش انجام شد، تیپ ۵۵ هوابرد در تمامی ماموریت های محوله از ظرفیت و توانمندی نیروی هوایی و هوانیروز به نحو شایسته بهره می برد.

سرهنگ آباد زردشتی با اشاره به اینکه ما در تولید چتر و تجهیزات پرش خودکفا شده ایم اظهار کرد: امروز به همت متخصصین جوان و توانمند تیپ ۵۵ هوابرد در تولید چتر خودکفا شده ایم و این نوید را به ملت بزرگ و فهیم جمهوری اسلامی ایران می دهیم که تجهیزات تکاوران ما در بالاترین استاندارد جهانی و حتی در بسیاری از موارد با چترهای ارتش های بزرگ دنیا در اجرای ماموریت ها برابری می کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در پرش‌ها از کارکنان وظیفه استفاده می شود، گفت:در بین کارکنان وظیفه کسانی که از روحیه بالا و آمادگی جسمانی مطلوبی برخوردار باشند زیر نظر اساتید آموزش‌های لازم را می‌بینند و در کنار کارکنان پایور در ماموریت‌های مختلف اجرای پرش می‌کنند.

سرهنگ آباد زردشتی تاکید کرد: تیپ ۵۵ هوابرد ذاتا یک یکان متحرک هجومی و واکنش سریع است و با آمادگی رزمی بالا و روحیه مضاعف در تمامی ماموریت ها شرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا موجب نشده تا آمادگی رزمی چتربازان کاهش پیدا کند، گفت: کرونا نه تنها نتوانست جلوی آمادگی رزمی تیپ ۵۵ هوابرد را بگیرد، بلکه فرصتی شد تا تمرینات ما با جدیت بیشتری نسبت به گذشته در تمامی فصول  انجام می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: