به گزارش برنا،  وزارت امور خارجه پاکستان جمعه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «شاه محمود قریشی» و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا به صورت تلفنی آخرین تحولات پیرامون افغانستان و امنیت منطقه‌ای را مورد بررسی قرار دادند.

در این بیانیه آمده است: وزیر امور خارجه پاکستان تاکید کرد که این کشور انتظار دارد آمریکا و نیروهای خارجی با خروج مسوولانه خود از افغانستان به تکمیل مرحله نهایی روند صلح این کشور کمک کنند.

مطالبه اسلام‌آباد از واشنگتن برای خروج مسوولانه از افغانستان درحالی عنوان می‌شود که مشاور امنیت ملی پاکستان با حضور در نشست کمیته روابط خارجی پارلمان این کشور گفت: آمریکا در حال تکرار اشتباه دهه ۹۰ میلادی است و رویکرد این کشور در بحث افغانستان برای اسلام‌آباد قابل درک نیست.

براساس این گزارش، وزیر امور خارجه پاکستان خطاب به همتای آمریکایی خود گفت: امنیت درازمدت در افغانستان یک مسئولیت مشترک رهبران افغانستانی، بازیگران منطقه‌ای و جامعه جهانی است.

وی همچنین از طرف‌های روند صلح خواست تا برای ترغیب گروه‌های افغانستانی جهت دستیابی به راهکار سیاسی و جامع جهت بحران فعلی آن کشور نقش آفرینی کنند.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین بر تعهد این کشور برای مشارکت با آمریکا جهت کمک به برقراری صلح پایدار در افغانستان تاکید کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: