به گزارش برنا، «مالک شریعتی نیاسر» نماینده مردم تهران در نشست علنی امروز (یکشنبه 9 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: متاسفانه برخی تصور می کنند استان تهران، شهر تهران و حاشیه پایتخت، هیچ مشکل و محرومیتی ندارد! و تصور می کنند که نمایندگان تهران نیز اشرافی به معضلات حوزه انتخابیه خود ندارند، در حالی که تهران به ولنجک و سوهانک و نیاوران و لواسان خلاصه نمی شود. استان تهران، بهارستان، مرتضی گرد و اسلامشهر و پیشوا، دولت خواه و چهاردانگه نیز دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: علی رغم اقدامات خوبی که در زمینه محرومیت زدایی انجام شده است، متاسفانه برخی از سیاست های غلط اقتصادی موجب افزایش محرومیت شده، به نحوی که اثر جهادگری ها از بین رفته است. برخی از مناطق جنوب و حاشیه تهران از ساخت و ساز غیرمجاز، فقدان لوله کشی آب و گاز و تکمیل تصفیه خانه باقرشهر رنج می برند.

وی تصریح کرد: استان تهران از عدم تکمیل زنجیره حمل و نقل ریلی، جاده های ناایمن و ترافیک سنگین در جاده های اصلی و مواصلاتی رنج می برد، ما به عنوان نمایندگان تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس وظیفه داریم معضلات تهران را از رئیس جمهور محترم، استانداری و شهرداری پیگیری کنیم. خوشخبتانه پس از انتخابات 1400، دولت مردمی و شهردار انقلابی و استاندار جوان گام دومی به کمک مجلس انقلابی آمده اند. در یک ماهه اخیر جلسات متعددی با هدایت رئیس مجمع نمایندگان استان تهران برای پیگیری مسائل تهران با رئیس جمهور و استاندار و شهردار برگزار شده است که ادامه خواهد یافت.

شریعتی گفت: اعضای مجمع نمایندگان تهران هم به شهرداری امیدوار هستند و هم به استانداری و دولت؛ خوشبختانه قول داده که بدهی های شهرداری تهران را پرداخت کند تا حمل و نقل سامان یابد، از طرفی استانداری قول داده تا نسبت به حل مسائل اجتماعی و نظیر آن اقدام کند. همچنین شهردار تهران نیز قول داده  با همکاری نمایندگان و شورای اسلامی شهر چه از طریق فراکسیون مدیریت شهری و چه از طریق کمیسیون شوراها مسائل را دنبال و حل کند. ما نمایندگان نیز تمامی این مسائل را پیگیری خواهیم کرد تا چهره تهران نیز از محرومیت زدوده شود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: