به گزارش برنا، به نقل از روابط عمومی ستاد کل نیروهای مسلح، سرلشکر غلامعلی رشید در جمع فرماندهان ارتش در رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح، همواره خود را برای رویایی راهبردی و عملیاتی و تاکتیکی، حفظ ثبات امنیتی و موجودیت و تمامیت ارضی ایران و همچنین موقعیت و قدرت منطقه ای در برابر ائتلاف دشمنان و به طور مشخص ائتلاف آمریکا و رژیم صهیونیستی آماده نگه می‌دارند.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) ادامه داد: امروز هم در این رزمایش بزرگ که در منطقه عمومی استان سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان و سواحل مکران و شمال اقیانوس هند در حال اجرا است، شاهد آمادگی‌ها و توانمندی‌های بالای نیروهای دریایی، زمینی، هوایی و پدافند هوایی ارتش هستیم که موجب مباهات است.

وی با بیان این که در طول سال نیروهای ارتش و سپاه رزمایش‌های متعدد پدافند هوایی، زمینی، هوایی و دریایی انجام می‌دهند، گفت: تهدید از سوی هر قدرت مستکبر و متجاوزی، در هر سطحی و از مبداء هر سرزمینی باشد، نیروهای مسلح ما شامل ارتش و سپاه آنرا سرکوب می‌کنند.

سرلشکر رشید با تاکید بر این که برخورداری از قدرت نظامی برای پاسخ قدرتمندانه به تهدیدات یک ضرورت است، گفت: ارتش و سپاه و فرزندان رشید این سرزمین، شاکله قدرت دفاعی کشور را بر پایه میراث ملی – تاریخی و راهبردی ۸ سال دفاع مقدس بنا کرده‌اند تا مانع از اشتباه محاسباتی متجاوزان به این سرزمین شوند.

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء (ص) افزود: مولفه‌های قدرت و روش استفاده از آن را از درون تجربه‌های بحران و جنگ آموخته‌ایم و امیدواریم دشمنان، از آزمودن اراده و قدرت ارتش و سپاه پرهیز کنند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: