به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، حجت الاسلام رئیسى، رئیس قوه قضاییه، در نشست خبرى پایان سفر خود به استان کردستان در خصوص دستاوردهاى این سفر بیان کرد: سفر به استان کردستان که در ادامه سفرهاى استانى ما انجام شد عملا براى دیدار با مردم عزیز این استان، خانواده معظم شهیدان و دیدار با نخبگان بود که این دیدار براى من بسیار مغتنم بود؛ چون با دیدگاه هاى عزیزانمان در این جلسه آشناتر شدیم؛ خصوصا دیدگاه جوانان عزیز که از فارغ التحصیلان دانشگاه کردستان بودند و در حوزه اقدامات مربوط به دادرسى و حقوقى دیدگاه هاى بسیار خوبى داشتند.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در بخشى از جلسه به دیدگاه هاى عزیزان توجه کردم و در بخشى نکاتى را عرض کردم.

وى با بیان اینکه خانواده معظم شهیدان در کردستان سرمایه عظیمى هستند اذعان کرد: هر کدام از خانواده شهدا پرچمى براى نظام مقدس جمهورى اسلامى هستند و همواره باید نسبت به آن‌ها مدیران و مسئولان کشورى توجه داشته باشند.

حجت الاسلام رئیسى با اشاره به نشست مسئولان ادارات و سازمان‌ها در شوراى ادارى استان کردستان اظهار کرد: گزارشى را آقاى استاندار نسبت به پیشرفت هایى در استان مطرح کردند.

رئیس قوه قضاییه اذعان کرد: مسئولان مختلفى که آنجا بودند نکاتى را مطرح کردند و نکته بسیار مهم در استان کردستان عبارتست از سلامت ادارى در سازمان هاى ادارى این استان.

وى با اشاره به لزوم توسعه یافتن استان کردستان بیان کرد: توسعه یافتگى در گرو سلامت ادارى، امنیت اقتصادى و رونق تولید است. نکته اساسى و محورى در جلسه شوراى ادارى تضمین سلامت ادارات و سازمان‌ها در استان کردستان است که نکته بسیار مهمى است.

حجت الاسلام رئیسى عنوان کرد: برخورد جدى با هرگونه مفسده و تخلفى مى تواند سلامت ادارى را تضمین کند.

وى با اشاره به دیدار با قضات و کارکنان دادگسترى استان کردستان بیان کرد: در این نشست هم دیدگاه هاى آن‌ها را شنیدیم و هم نقطه نظرات قضات و مشکلاتی را که مطرح کردند. کارکنان نیز نکاتى را مطرح کردند و توصیه هایى کردم که مهم‌ترین توصیه من در این جلسه به دوستان عبارت بود از مهربانی با مردم. با اقتدار در مقابل هر گونه فساد و هر گونه جرم برخورد کردن و رفتار مقتدرانه داشتن و عملکرد با تدبیر نکات مهم و قابل توجهى است که در این جلسه تاکید کردم.

حجت الاسلام رئیسى اظهار کرد: در این جلسه برخى از مشکلات ادارى و سازمانى مطرح شد که ما ١٠ هیئت به ١٠ نقطه استان از روز گذشته اعزام کرده بودیم و جلسه شوراى عالى قوه قضاییه اینجا در دادگسترى تشکیل شد و علاوه بر بررسى هایى که نسبت به کاستى‌ها در کار دادگسترى و سازمان هاى وابسته و مشکلاتى که دارند در سطح استان مطرح شد.

وى ادامه داد: در جلسه اى اینجا بخشى از مشکلات را بررسى کردیم که نتیجه این شد نسبت به مشکل نیروى انسانى اعم از قاضى و کارمند اقدام سریع شود و کاستى هایى که در دادگسترى بوده سریعا برطرف شود و بخشى در رابطه با مشکلات مالى بود که از ظرفیت هاى خود قوه قضاییه ٦٠٠ میلیارد ریال به کارهاى فورى که در اینجا باید انجام شود، اختصاص داده شد؛ هم نسبت به دادگسترى‌ها و هم نسبت به سازمان هاى وابسته به ویژه زندان‌ها و سازمان پزشکى قانونى که مشکلات بیشترى داشتند.

رئیس قوه قضاییه افزود: انشاالله هم از امکاناتى که قوه قضاییه دارد و هم از ظرفیت هاى استانى استفاده شود و هر چه سریع تر با یک اقدام جهادى این مشکلات را رفع کنیم.

وى تصریح کرد: مسئله اى که در این سفر قابل توجه است، من روحیه مردم، نشاط مردم و امید به آینده را در مردم بسیار بالا دیدم و احساسم این است که مردم کردستان آنچنان که در مقابل اشرار و ضدانقلاب در منطقه ایستادند، امروز براى دفاع از انقلاب و ارزش ها، در جایگاه و سنگر ولایتمدارى با همان روحیه نسل اول ایستاده اند.

حجت الاسلام رئیسى گفت: این روحیه امید و نشاط علىرغم تلاش ضدانقلاب برای ایجاد یاس و نومیدی در مردم به ویژه مردم این خطه است اما مردم کردستان تحت تاثیر شایعات و القائات و شبهات ضدانقلاب قرار نگرفته و همچنان با امید به آینده، آینده را بسیار روشن مى بینند و در این عرصه به این باور و اعتقاد جدى رسیده اند که باید با اتکا به خدا و اعتماد به نفس و اعتماد به داشته هاى خود که داشته هاى کمى نیست، تلاش کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه یکى از داشته هاى کردستان داشته های مادى است، اظهار کرد: ذخایر بسیارى در این استان وجود دارد و داشته دیگر، نیروى انسانى متراکم جوان و کارآمد است که از سرمایه هاى استان کردستان محسوب مى شود و باید به آن توجه شود.

وى افزود: ما در دادگستری مان اکثر نیروها نیروهاى جوان هستند و اکنون در انتصابات تلاش شده به این نیروها بها و میدان داده شود تا کار کنند، ما در جاهایى که به جوانان اعتماد کردیم و میدان دادیم هیچ ضررى نکردیم.

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: امام(ره) این کار را کردند و مقام معظم رهبرى این کار را دارند مى کنند و ما هم در دادگسترى میدان دادن به جوانان کارآمد را دنبال مى کنیم و در این راه خسارت ندیدیم و منافع بسیارى نیز داشته است.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امیدواریم نتایج این سفر که در اولین جلسه شوراى عالى قوه قضاییه در تهران با حضور آقاى استاندار و رئیس کل دادگسترى استان کردستان مطرح می‌شود، نتایج مثبتی برای مردم باشد. در آن جلسه هیئت هاى اعزامى به شهرستان ها گزارش خود را مى دهند و این جلسه در تهران به کردستان اختصاص پیدا مى کتد و موضوع کردستان از دستور کار خارج نمیشود تا وقتى که مشکلاتى که اینجا موجود هست و برخى از کمبودها را در عمل رفع کنیم و تا وقتى که رئیس کل دادگستری استان اعلام کند مشکلات مرتفع شده و گام هاى بعدى را بتوانیم برداریم.

وى با اشاره به بازدید خود از زندان سنندج گفت: با تعداد قابل توجهى از زندانیان گفت و گو داشتم، سرزدن به زندان توسط مسئولان عالى شاید کمتر اتفاق افتاده و یا به دلیل اشتغالاتى که امثال بنده دارند کمتر اتفاق مى افتد. در اینجا فرصتى شد به زندان سر بزنم و سخن زندانیان را بشنوم که به نکاتى برخورد کردم که آن نکات نیز به نظر من قابل توجه است و هم تسریع در رسیدگی به پرونده زندانیان نکته مهم و قابل توجهی است و هم وضعیت و شرایط زندان که البته بخش هایى که ما دیدیم توسعه قابل توجهى پیدا کرده بود به نحوى که طبقه بندى کاملا در زندان اجرا شده بود.

به نقل از خبرگزاری قوه قضاییه، حجت الاسلام رئیسى بیان کرد: ما معتقدیم وضعیت زندان باید بهتر از این باید باشد که در این جهت نیز باید تلاش شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: