«مجید فراهانی»، رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا؛ در خصوص حضور حزب ندای ایرانیان در انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از اعتقادات «حزب ندای ایرانیان» این بوده که اصلاحات از مسیر صندوق رای می‌گذرد. اگر ما به دنبال تغییرات و تحول در جامعه هستیم راهکار آن حضور در صحنه انتخابات و صندوق رای است.

وی ادامه داد: اخیرا زمزمه‌هایی دال بر عدم حضور در انتخابات در میان بعضی از اصلاح‌طلبان شنیده می‌شود و از طرف آنها، شرط و شروطی برای حضور در انتخابات مطرح شده است. اساسا اعتقاد ما به عنوان حزب ندای ایرانیان این است که مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت تا زمانی که جمهوری اسلامی و قانون اساسی برقرار است، مشروط بر هیچ شرطی نباشد.

فراهانی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های قانون اساسی برای تغییرات استفاده کرد، بیان کرد: اگر ما اندیشه‌ای داریم که این اندیشه می‌تواند تغییری در جامعه ایجاد کند، باید این فکر را به مردم عرضه کنیم تا آنها بتوانند در میان اندیشه‌های مختلف حق انتخاب داشته باشند.

او افزود: ما جزو احزابی هستیم که نه تنها تحریم انتخابات را باعث توسعه نایافتگی کشور می‌دانیم بلکه عدم مشارکت در انتخابات را آسیب‌رسان به توسعه کشور ارزیابی می‌کنیم. به همین دلیل با همه قوا در انتخابات مجلس آتی شرکت خواهیم کرد و ستاد انتخابات حزب ندای ایرانیان، مدت‌هاست که کار خود را شروع کرده و همه ارکان حزب کار خود را انجام می‌دهند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با گفتن این مسئله که کنگره حزب ندای ایرانیان نیز  بر اساس انتخابات مجلس در حال شکل‌گیری است، تصریح کرد: همه برنامه‌ریزی‌های ما این است که بتوانیم با اندیشه‌ای نو، برنامه‌ای را برای اداره کشور به خصوص مجلس شورای اسلامی ارائه کنیم تا این برنامه بتواند مشکلات پیش روی کشور را به نوعی حل کند.

فراهانی ادامه داد: مسئله ما این است که برای رسیدن به این هدف همه تلاش خود را انجام دهیم تا بتوانیم با نیروهای همفکر خودمان ائتلاف داشته باشیم. از الان نمی‌توانیم بگوئیم که با چه گروه‌هایی ائتلاف خواهیم کرد و این مسئله بسته به برنامه گروه‌هاست و به میزانی که برنامه ارائه شده ما، با برنامه منتشر شده احزاب دیگر مرتبط و متناسب باشد امکان ائتلاف ما با آنها وجود دارد

دبیرکل پیشین حزب ندای ایرانیان با گفتن این مسئله که نگاه حزب ندای ایرانیان بیشتر به سمت گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب خواهد بود، توضیح داد: هنوز ما ندیده‌ایم که گروه‌های خارج از جریان اصلاحات روش‌ها، منش‌ها و تغییراتی را برای اصلاح در کشور ارائه کرده باشند. در میان گروه‌های اصلاح‌طلب نیز طبیعی است که با همه گروه‌های اصلاح طلب ائتلاف نخواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که بسیاری از اصلاح‌طلبان مسئله ناکارآمدی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان را مطرح می‌کنند، نظر شما در این رابطه چیست؟ بیان کرد: ما در عین حال که انتقادهایی به حرکت و شیوه بعضی از  مجموعه‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب چه در داخل مجلس و چه در داخل دولت داریم اما در عین حال اعتقاد ما این است که برای پیروزی در عرصه انتخابات قطعا بایستی اقدام به تشکیل جبهه‌ای از گروه‌های همسو و هم فکر خود کنیم. اینکه یک حزب و جریان سیاسی فکر کند که به تنهایی می‌تواند اعتماد مردم را کسب کند، موضوعی واهی است و جز از طریق کار ائتلافی امکان موفقیت در انتخابات را نخواهد داشت.

خبرنگار: علی چاهه

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: