به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از خانه ملت، «بیژن نامدار زنگنه»، وزیر نفت، پس از حضور در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به مباحث مطرح شده در کمیسیون اشاره کرد و گفت: گزارشی از عملکرد وزارت نفت درباره قانون بودجه سال 98 به‌ویژه در مورد تبصره 1 قانون ارائه شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه توضیحاتی در مورد پیشرفت طرح‌های نفتی و گازی ارائه شد، افزود: موفقیت‌های کسب شده در زمینه پیشرفت پارس‌جنوبی، تولید گاز و نحوه تامین مالی این طرح‌ها به کمک صندوق توسعه، تشریح شد، همچنین کم و کیف تحقق دیگر تکالیف تبصره یک قانون بودجه سال 98 با جزئیات توضیح داده شدند.

زنگنه بیان کرد: اعضای کمیسیون انرژی حمایت خود را از اقدامات و روش مجاهدانه در پیش گرفته شده در مقابل فشارها علیه ایران به وضوح اعلام کردند که این حمایت‌ها موجب دلگرمی، تشویق مجموعه صنعت نفت است و به هرحال باید این شرایط را با قدرت، انسجام و یک‌دلی در کنار هم پیش بریم.

وی با بیان اینکه بودجه قیر پرداخته شده است و مابقی کارهای مربوط به توزیع قیر، باید از طریق تخصیص تامین شود، اضافه کرد: طبق گزارش ارائه شده کار مربوط به افزایش قیمت سوخت پتروشیمی‌ها نیز انجام شده است.

وزیر نفت صادرات مرزی و عرضه نفت در بورس را به‌عنوان دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و گفت: صادرات فرآورده‌های نفتی در بورس بسیار موفق بوده و تاکنون بالای 900 هزار تن فرآورده نفتی عرضه شده است.  

صادرات فرآورده‌های نفتی در بورس بسیار موفق بوده و تاکنون بالای 900 هزار تن فرآورده نفتی عرضه شده است

به گفته وزیر نفت هنوز تصمیم نهایی در مورد گرانی و سهمیه‌بندی بنزین گرفته نشده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: