به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، بعد از ظهر دیروز وزارت بهداشت رسما از مثبت بودن آزمایش دو فرد سالمند و سپس درگذشت این دو نفر خبر داد تا به این ترتیب بیماری کرونا به ایران رسیده باشد.

طبق آخرین اطلاعات رسیده به خبرگزاری برنا، خانواده و اطرافیان این دو فرد بلافاصله در قرنطینه قرار گرفته اند و آزمایشات و معاینات لازم روی این افراد در حال انجام است.

فوت این دو نفر طبعا شایعات زیادی را در فضای مجازی در خصوص منشا بیماری باعث شده ولی با توجه به اینکه دیروز مشخص شده این دو نفر مبتلا به بیماری کرونا شده اند هنوز منشا ابتلای آنها پیدا نشده است.

یک بیمارستان در قم ( کامکار) به صورت کامل برای این بیماری در نظر گرفته شده و البته تخت خالی در این بیمارستان در حال حاضر به وفور وجود دارد اما اگر شیوع بیماری شدت گیرد بیمارستان پشتیبان هم در نظر گرفته شده است.

از عصر دیروز فیلم ها و عکس هایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد در برخی شهرها از جمله تهران پرستاران و اورژانس چند بیمار را با لباس ویژه به بیمارستان منتقل می کنند. این لباس به خودی خود نشانگر ابتلای بیمار به کرونا نیست بلکه تنها یک احتمال است که باعث می شود پرسنل اورژانس برای محافظت از خود این لباس ها را بر تن کنند.

طبق اطلاعات رسیده غیر از دو نفری که دیروز در قم فوت شده اند هنوز ابتلای فرد دیگری اثبات نشده ولی چند نفر فرد مشکوک در بیمارستان بستری شده اند که پس از رسیدن نتیجه آزمایشات می توان در مورد ابتلا یا عدم ابتلای آنها به کرونا نظر داد.

وزارت بهداشت اعلام کرده اگر آزمایش افراد دیگری هم مثبت تشخیص داده شود خود را متعهد می داند به سرعت اعلام کند ولی تا زمان تنظیم این خبر هیچ مورد دیگری گزارش نشده است با این وجود احتمال ابتلای برخی افراد دیگر نیز وجود دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: