به گزارش خبرگزاری برنا ، امیر بیات بیان کرد: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر احیای مجدد شرکت بافت بلوچ ایرانشهر، این موضوع در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قرار گرفت و طرح باز سازی شرکت صنایع گسترش بافت بلوچ در شهرستان ایرانشهر با جدیت آغاز شد.

وی ادامه داد: خط ریسندگی جدید در این کارخانه با ظرفیت تولید 15 تن نخ در روز در بهمن ماه سال 98 به صورت کامل راه اندازی شد.

مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران افزود: با راه اندازی مجدد خط ریسندگی 150 نفر نیروی بومی جدید به صورت مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت شدند.

به گفته بیات، مطالعه ایجاد خط جدید ریسندگی این کارخانه در اواسط سال 95 آغاز شد و بعد از تهیه گزارش امکانسنجی و استفاده از نظرات کارشناسان، سفارش گذاری ساخت و خرید ماشین آلات مورد نیاز از بهترین تولیدکنندگان موجود در دنیا با برترین تکنولوژی به ارزش پنج و نیم میلیون یورو  و 755 میلیارد ریال در سال 96 صورت گرفت. 

وی تاکید کرد: در آینده نزدیک خط جدید ریسندگی کارخانه شرکت گسترش صنایع بلوچ از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رئیس جمهور و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: