به گزارش خبرگزاری برنا ،  آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان در دیدار مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ضمن گرامی‌داشت هفته ملی کودک اظهار داشت: سؤالاتی در سطح جامعه در رابطه با فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و تطابق گزارش‌های این کانون با واقعیت و هم‌چنین تناسب اقدامات با فضای مورد نیاز کشور و انقلاب اسلامی مطرح می‌شود که باید با دقت به سوالات و ابهامات پاسخگو باشید به گونه‌ای که این مجموعه مهم و تاثیرگذار دچار فضای غبارآلود نشود.

امام جمعه زاهدان با اشاره به اینکه فعالیت‌ها در هنگام شیوع کرونا عمدتا در بستر فضای مجازی صورت می‌پذیرد، نقاط قوت و آسیب‌های این مقوله را مورد بررسی قرار داد و افزود:  نقطه قوت استفاده از فضای مجازی دسترسی گسترده به متخصصان و کارشناسان خوب است اما آسیب‌های آن علاوه بر ایجاد لغزندگی و آلودگی این است که بسیاری از کودکان و نوجوانان ما امکان استفاده از این فضا را ندارند. 

آیت‌الله محامی ادامه داد: جذب کودکان نخبه به صورت حضوری و عملی موثرتر از مجازی است و با شرایط موجود، کار شما سخت‌تر می‌شود که نیاز است با تلاشی مضاعف تا حدی جبران شود. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان خواستار رشد و ارتقاء کیفیت فعالیت‌ها شد و افزود:  این هدف تنها با برگزاری جلسات حاصل نمی‌شود بلکه باید به عنوان یک سیاست کاری و برنامه مستمر ادامه یافته و ضمن استفاده از از افراد متخصص، برای مهارت‌افزایی آنها برنامه‌ریزی کنید.

وی گام بعدی را حرکت در مسیر توسعه کمی و جذب امکانات و اعتبارات دانست و تصریح کرد: در این حوزه کم‌کاری‌هایی هم صورت گرفته و باید به گونه‌ای تلاش شود تا مجموعه کانون پرورش فکری مورد توجه خیرین قرار گیرد تا خیران کمک‌های بیشتری را در این جهت مبذول دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: