به گزارش خبرگزاری برنا ، محمد باقر قالیباف بعد از بازدید از روند احداث شهر فرودگاهی چابهار به مناطق حاشیه‌نشین چابهار رفت و با مردم رودرو گفت‌وگو کرد.

مردم حاشیه‌نشین معضلات و مشکلاتشان را با رئیس مجلس در میان گذاشتند و قالیباف هم گفت:  موضوعات را پیگیری می‌کند و نتیجه پیگیری‌های این سفر پرتال مجلس بارگذاری می‌شود.

همچنین در این بازدید مولوی عبدالواحد امام جمعه موقت چابهار توضیحاتی درباره ضرورت احداث فرودگاه در کنارک برای توسعه منطقه به دکتر قالیباف ارائه کرد تا از این طریق این منطقه با توسعه بیشتری همراه شود.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: با توجه به طرح توسعه سواحل مکران این که فرودگاه در کنارک که ۵۰ کیلومتر فاصله دارد قرار داشته باشد کارآمد نیست. این درحالی است که در منطقه آزاد باید فرودگاه وجود داشته باشد.

مولوی عبدالواحد افزود: اگر قرار است مثلا ۲۰ هزار گردشگر وارد چابهار شوند آیا این امکان پذیر است که فرودگاه ۵۰ کیلومتر دورتر باشد و از این فاصله به آن‌ها خدمات رسانی کنیم؟ اگر یک تاجر بخواهد برای ترانزیت به منطقه آزاد چابهار بیاید آیا می تواند در ۵۰ کیلومتری وارد منطقه شود؟ منطقه آزاد الان هم مرز زمینی دارد  و هم مرز دریایی و این که این منطقه مرز هوایی داشته باشد خواسته به حق برای منطقه است.

رئیس مجلس نیز پس از این نکات تاکید کرد که مجلس این نیازها را  از نهادهای مسئول پیگیری خواهد کرد.

عزیمت رئیس مجلس به استان سیستان و بلوچستان با هدف بازدید و نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان استان سیستان و بلوچستان و بررسی مشکلات این مناطق و پیگیری مطالبات مردم انجام می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: