به گزارش خبرگزاری برنا ، سردار "احمد طاهری" در تشریح جزئیات این خبر، اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های "سراوان" و " مهرستان" با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر، توسط اعضای یک باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی از مناطق مرزی این ۲ شهرستان به مرکز کشور دست یافتند.

وی افزود: در این رابطه تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "سراوان" با اقدامات تخصصی و رصد منطقه، شب گذشته یک تیم از  این باند مسلح را که با ۲ دستگاه وانت تویوتا در منطقه "کوه سفید"  شهرستان در حال انتقال محموله مواد مخدر به سمت شهر "گشت" بودند، شناسایی و آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ به محض ورود به منطقه کمین پلیس با عوامل انتظامی درگیر شدند که پس از ساعتی درگیری با توجه به آتش پر حجم تکاوران پلیس عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودرو های حامل مواد مخدر و استفاده از تاریکی شب به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: در نهایت با اقدام به موقع مأموران، ۲ نفر از قاچاقچیان دستگیر و در ادامه طی بازرسی از خودروهای توقیفی، یک تن و ۷۱۶ کیلو و۸۵۰گرم تریاک به همراه یک قبضه سلاح گرینف و ۴۳ فشنگ جنگی کشف شد.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات، بامداد امروز نیز مأموران انتظامی شهرستان "مهرستان" یک تیم دیگر از این باند حرفه ای قاچاق مواد افیونی را که به وسیله یک دستگاه وانت تویوتا در محور" مهرستان- کافه بلوچی" در حال انتقال  محموله مواد مخدر بودند، شناسایی و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: سوداگران مرگ که با ورود به منطقه کمین پلیس، خود را در محاصره مأموران انتظامی می دیدند با تیراندازی، قصد فرار از محل را داشتند که با اقدام متقابل و عکس العمل سریع تکاوران پلیس خودروی آنها توقیف و ۲ سوداگر مرگ دستگیر و در بازرسی از خودروی توقیفی ۳۷۷ کیلو و۹۳۰ گرم تریاک به همراه یک قبضه سلاح کلاش و ۳۵ فشنگ جنگی کشف شد.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۲ تن و ۹۴کیلو و۷۸۰گرم مواد افیونی در این عملیات هاکشف شده است، خاطر نشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و تلاش برای دستگیری قاچاقچیان متواری ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: