به گزارش خبرگزاری برنا ، علی زندی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: بیشترین مواد مخدر کشف شده سیستان و بلوچستان به تریاک اختصاص دارد.

وی ادامه داد: مبارزه با موادمخدر و برخی معضلات و آسیب‌های اجتماعی به عنوان یک دغدغه اصلی در جامعه مطرح است بطوریکه رهبر معظم انقلاب شخصا در حوزه آسیب‌های اجتماعی ورود کردند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت مقابله با موادمخدر در بین جوانان و گروه‌های آسیب پذیر استان گفت: در سفر سال گذشته دبیرکل ستاد مبارزه مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران به استان بیشاز ۴۴ مصوبه به تصویب رسید که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون آن در قالب طرح کانون یاریگران زندگی با مشارکت آموزش و پرورش اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه ۱۶ تفاهم‌نامه این ستاد با دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان برای مقابله با موادمخدر منعقد یا در حال انعقاد دارد، گفت: افتتاح سمن و راه‌اندازی مرکز جامع معتادین تا پایان سالجاری به ظرفیت ۵۰۰ نفر در شمال استان از جمله مهمترین اقدامات این ستاد محسوب می‌شود.

زندی ادامه داد: امروز نسل پویای جامعه مورد هدف قرار گرفته‌ و این موضوع علت‌های متفاوتی دارد که مهمترین آن خانواده است یعنی زمانیکه معنویت و ارتباط با والدین در محیط خانواده کمرنگ شود، فرزند گرفتار مشکلاتی از جمله اعتیاد خواهد شد که در این راستا طرح کانون یارگیران زندگی در مدارس استان با همکاری آموزش و پرورش از سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با وجود بیش‌از یکهزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز خاکی با کشورهای افغانستان و پاکستان و افزون‌بر ۳۰۰ کیلومتر مرز آبی با دریای عمان از معضل حمل و نقل، نگهداری و گاهی ترانزیت موادمخدر متاثر شده که خوشبختانه با وجود مرزبانان و نیروهای انتظامی و سایر نهادهای امنیتی هم‌اینک از امنیت خوبی برخوردار و در صدر جدول مبارزه با این ماده خانمان‌سوز قرار گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان افزود: بیش‌از ۴۵ شهید در این استان در راه مقابله با مواد مخدر جان خود را فدا کرده‌اند.

وی بیان کرد: هم‌افزایی و هم‌گرایی خوبی در زمینه پیشگیری و درمان در سیستان و بلوچستان وجود دارد که امیدواریم آسیب‌های اجتماعی بویژه اعتیاد به حداقل برسد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: