به گزارش خبرگزاری برنا ،  سردار احمد طاهری اظهار کرد: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های "خاش" و "سراوان" با اشراف اطلاعاتی خود، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی را که قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان های مذکور به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

وی افزود: در این رابطه عصر دیروز تکاوران پلیس، در قالب چند تیم عملیاتی با رصد مناطق صعب العبور این شهرستان ها، اعضای این باند مسلح را که با 4 دستگاه پژو 405 و 2دستگاه وانت تویوتا در حال جابه جایی محموله مواد مخدر در یکی از محورهای فرعی بخش " گشت" شهرستان سراوان بودند، رویت و به آنها دستور ایست دادند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی به سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پر حجم تکاوران پلیس، عرصه را بر خود تنگ دیده و با رها کردن خودروها به سمت ارتفاعات اطراف متواری شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: طی این عملیات و با عکس العمل سریع مأموران 11 سوداگر مرگ دستگیر و ضمن کشف 4 قبضه سلاح کلاش، یک قبضه سلاح گرینف، 3 قبضه سلاح شکاری و 721 عدد فشنگ جنگی، در بازرسی از خودروهای توقیف شده از آنها، یک تن و 830کیلو و 160 گرم تریاک کشف شد.

سردار طاهری با اشاره به معرفی متهمان دستگیر شده به مراجع قضائی بر عزم جدی پلیس استان در برخورد با قاچاق مواد مخدر تأکید کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس 110 در اختیار پلیس بگذارند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: