به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، صابر سهرابی اظهارداشت: فارس، از دیرباز، دیار نام‌آوران و اندیشمندانی بوده است که نوشته‌های‌شان سال‌ها، دهه‌ها، سده‌ها و هزاره‌ها بر روان و اندیشه‌ها نه تنها ایرانیان، بلکه جهانیان نشسته است؛ بزرگانی چون شیخ ابواسحق کازرونی، علامه جلال‌الدین دوانی، حافظ، ملاصدرای شیرازی، ابوحیان شیرازی، قطب‌الدین کازرونی، شوریده شیرازی، جهانگیرخان صور اسرافیل، مجدالدین فیروزآبادی و ... و تا به امروز که بزرگانی چون نصرالله مردانی، رضا شیرازی، سیمین دانشور، شهریار مندنی‌پور، محمد کشاورز، ابوتراب خسروی و اکبر صحرایی و دیگر کسانی که هر کدام در زمان حال خوش درخشیدند و پرچمدار قلم در این استان هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: هم اکنون در استان فارس 100 کانون ادبی و بیش از 50 مؤسسه فرهنگی و پژوهشی در راستای پژوهش‌های ادبی در ساختن جریان نوشتن درکارند و جوانانی علاقمند، بی‌هیچ چشم‌داشتی، روشنگرانه و آزادانه در این فضاهای سالم فرهنگی، قلم را وسیله‌ای برای ارتقاء منزلت انسانی و اسلامی خویش کرده‌اند. 
وی اضافه کرد: بیش از 150 مرکز نشر نیز با این گروه خوش‌ذوق‌ همراه شده‌اند تا در مسیر چاپ، نشر و پخش نوشتارها در دنیای صنعتی امروز کمک کنند. همچنین بیش از 300 رسانه برخط و چاپی استان، نویسندگان پرتوان و پرتلاش این شهر و دیار را همراهند تا هر روزشان را با انباشت کلمات رنگین این نویسندگان، زیبا کنند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس بیان داشت: در یک سال گذشته بیش از 1000 عنوان کتاب با متوسط تیراژ 1000 نخسه در فارس منتشر شده است که به طور متوسط در نوشتن هر کتاب 3 نویسنده همکاری دارند.
سهرابی همچنین با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: 10 انتشارات در استان فارس به صورت ویژه در زمینه دفاع مقدس فعالیت دارند که در سه ماهه نخست امسال بیش از 30 عنوان کتاب در این زمینه را منتشر نموده‌اند.
دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس تأکید کرد: کتاب‌های دفاع مقدسی با مضامینی همچون خاطرات، داستان و رمان، شعر و پژوهش‌های تحلیلی از رزمندگان استان فارس در راستای پاسداشت رشادت‌ها و فداکاری‌های آنان نوشته شده است.
دبیر شورای فضای مجازی استان فارس خاطرنشان کرد: فضای مجازی در سال‌های اخیر، زمینه‌ای برای حضور فعال‌تر نویسندگان را فراهم آورده است؛ زمینه‌ای که به تولید و انتشار نوشته‌ها به ویژه نوشته‌های کوتاه انجامیده است و نویسندگان و فعالان حوزه قلم فارس با بهره‌گیری مناسب از آن توانسته‌اند با بیش از میلیون‌ها بیننده، زمینه تأثیرگزاری بیشتر را در جامعه فراهم نمایند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تبریک این روز به اصحاب قلم، آنان را پاسداران و نگاهداران فرهنگ، ادب و دانش دانست.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: