به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، رئیس دانشگاه در این نشست با اشاره به روند کاهشی ابتلا در استان، نسبت به تداوم این شرایط با حفظ همکاری عمومی ابراز امیدواری کرد.
دکتر «مهرزاد لطفی» با پیگیری روند نمونه گیری در آزمایشگاه های تشخیصی استان، گفت: در شرایط کنونی و با احتمال بروز موج جدید بیماری در استان و کشور، نیاز به برنامه ریزی های دقیق به ویژه در زمینه امور پیشگیرانه و همچنین نمونه گیری های تشخیصی وجود دارد.
او با دعوت از مردم برای حفظ دستاوردهای دوران محدودیت ها که اکنون با آن مواجه هستیم، بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، به ویژه حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و استفاده از ماسک تاکید کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهم ترین الگویی که دوران محدودیت ها نشان داده است را اهمیت حفظ فاصله فیزیکی، در کاهش موارد ابتلا عنوان کرد و از عموم مردم خواست تا به این اصل مهم پایبند باشند.
دکتر لطفی در ادامه به پیگیری میزان ابتلا در مناطق مختلف استان فارس، نحوه فعالیت مراکز ۱۶ ساعته منتخب درمانی سرپایی کرونا، روند پذیرش و بستری بیماران در بیمارستان های استان و علت های جان باختن بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته پرداخت.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: