به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، معاون بهداشت دانشگاه با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، از انجام بیش از ۵۹۰ هزار مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، یکم بهمن خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای ۱۶۶ هزار و ۵۵۹ بیمار به قطعیت رسیده است.
دکتر «عبدالرسول همتی» همچنین با اعلام موارد بیماران مثبت یا مشکوک علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، عنوان کرد: ۸۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می کنند.
او در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۱۶۱ هزار و ۱۶۴ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
دکتر همتی اظهار کرد: متاسفانه با جان باختن دو هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۹۷ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه با تاکید بر عزم جدی همگانی برای رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری، از آنان خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از مسافرت، ترددهای غیرحضوری و پرهیز از شرکت در دورهمی های خانوادگی و تجمعات و شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و حفظ فاصله فیزیکی، در کاهش زمینه های شیوع بیماری و پیشگیری از موج جدید کرونا در استان سهیم شوند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: