به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر عنایت الله رحیمی  با اشاره به این که هنر زبانی اثرگذار و ماندگار در طول زمان است، افزود: مفاخری مانند حافظ و سعدی و موسیقی دان های بزرگ و خطاطان هنرمند ما آثار بسیار ارزشمندی خلق کرده اند که همواره پابرجا مانده است.
وی با بیان این که هنر موجب غنای روح و روان انسان ها به ویژه در جامعه شهری می شود، ادامه داد: امیدوارم در شرایط فعلی که معضلات زیادی در جامعه داریم، زبان هنر، امیدآفرین و نشاط بخش باشد.
استاندارفارس با تاکید بر این که هنرمندان را از افتخارات فارس و شیراز می دانیم که رسالت خود را در گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی به خوبی انجام داده اند، افزود: هنرمندان معرف فرهنگ غنی فارس در سطوح ملی و بین المللی هستند.
دکتر رحیمی با بیان این که باید به تهدیدها و فرصت های ناشی از کرونا به صورت هم زمان توجه داشته باشیم، اظهارداشت: در شرایط اپیدمی کرونا، تجمع ها و فعالیت ها محدود شده و مراجعه افراد به مراکز فرهنگی و هنری کاهش یافته که موجب وارد شدن ضرر و زیان به این مراکز شده است.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس با تصریح به این که بخش گردشگری و بخش های فرهنگی و هنری از جمله حوزه هایی بوده اند که به شدت از شیوع کرونا آسیب دیده اند، ادامه داد: دولت تلاش کرده است در حد توان خود حمایت های لازم را از این بخش ها داشته باشد و اهدای هنرکارت به عنوان برگ سبزی از طرف دولت تقدیم هنرمندان شده است.
وی با اعلام این که تعداد یک هزار و 660 هنرکارت با اعتبار 24 میلیارد ریال برای هنرمندان استان فارس اختصاص یافته است، گفت: اختصاص کمک های معیشتی موردی، پرداخت بیمه سه ماهه اول سالجاری به هنرمندان عضو کانون های رسمی استان و کمک های موردی در زمینه درمان هنرمندان از جمله کمک های دولت به هنرمندان بوده است.
استاندارفارس با بیان این که در زمینه پرداخت تسهیلات برای مراکز فرهنگی که یک هزار و 342 متقاصی در این استان ثبت نام کرده بودند که 193 میلیارد ریال پرداختی صورت گرفته است، افزود: در طرح تحفه صندوق کارآفرینی امید نیز 375 نفر ثبت نام کردند که 74 هزار میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.
دکتر رحیمی با اشاره به این که در زمینه تسهیلات مشاغل خانگی به هنرمندان 63 مورد برای کارگاه های خانگی مستقل با اعتبار دو هزار و 300 میلیون ریال و در زمینه مشاغل خانگی پشتیبان نیز 9 مورد با چهار هزار میلیون ریال پرداخت صورت گرفته است، اظهارداشت: این اقدامات گوشه ای از مشکلات هنرمندان و اهالی فرهنگ را کاهش داده است ولی در شرایطی که با تهدید عمومی روبرو شده ایم هزینه ها بر همه مردم تحمیل می شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان فارس ادامه داد: کمک های مومنانه و مواسات در این استان به گستردگی صورت گرفته است که نشان دهنده احساس مسئولیت اجتماعی مردم فارس است و این موضوع از پیام های ارزشمند هنرمندان نیز متاثر بوده است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: