به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، عباس حاجی زاده اظهار داشت:  امروزه آموزش کارآفرینی به یکی از مهمترین و گسترده‌ترین فعالیت‌های دانشگاهی تبدیل شده است به گونه ای که  کشورهای آلمان، انگلیس، امریکا و ژاپن فعالیت های مناسبی در این زمینه انجام داده اند.
 وی ادامه داد: طی دهه 1980، دانشگاه‌ها بر حسب ویژگی گروه های تحت آموزش و نیازهای محلی، منطقه ای و ملی، برنامه های آموزشی متعددی را برای سازمانهای خصوصی و عمومی طراحی کرده اند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: این  دوره‌ها به دنبال بهبود و انگیزش گرایش‌های افراد همچون استقلال‌طلبی، فرصت‌جویی، ابتکار، تمایل، ریسک‌پذیری، تعهد به کار،تمایل به حل مشکلات و لذت بردن از عدم قطعیت هستند. 
حاجی زاده اضافه کرد:این دوره‌های آموزش کارآفرینی نه تنها جای خود را در بستر دروس دانشگاهی و در رشته های مختلف باز نموده، بلکه در دوره های مختلف تحصیلی از ابتدایی تا دبیرستان نیز مورد توجه قرار گرفته است. 
وی تصریح کرد: اگرچه امروزه تنوع این دوره‌ها، شرکت‌های موجود را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد و دوره‌های متعددی جهت رشد، بقا و کارآفرین نمودن سازمانهای بزرگ طراحی شده، اما هدف اولیه از توسعه کارافرینی همانا تربیت نمودن افراد متکی به نفس و آگاه به فرصتها و به طور کلی افرادی است که تمایل بیشتری به راه اندازی کسب و کارهای مستقل دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس تاکید کرد: در واقع هدف این است تادر این دوران تحصیل افرادی موسس و اقدام کننده تربیت شوندکه بتوانند پیشروان در فعالیت‌ها، ماجراجویان، جسوران، مبتکران، فرصت‌طلبان، جاه‌طلبان، و ارتقا‌جویان ‌باشند.
حاجی زاده در ادامه به طرح منش اشاره کرد و ابراز داشت: این طرح دراستان فارس از سال گذشته با همکاری خوب جهاددانشگاهی با موضوعات کاربردی آغازشده وبسیار مورد استقبال جوانان قرارگرفت  و در حال حاضر فاز اول  طرح منش  انجام شده ووارد فاز دوم آن شدیم که کارگاهها از ۱۴ فروردین مجددا آغاز شده است.
وی همچنین بیان کرد: باعث خشنودی استان فارس  است که امروز میزبان جوانان از استانهای ایلام، لرستان وهرمزگان، هستیم,
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: