به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر «مهرزاد لطفی» با اعلام ۴۴۶ ورودی جدید طی ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان های استان، بیان کرد: در حال حاضر دو هزارو ۷۹۲ بیمار مثبت و مشکوک مبتلا به کروناویروس در بیمارستان های مرجع کووید ۱۹ استان بستری هستند و ظرفیت تخت های اختصاص یافته به کووید ۱۹ تکمیل شد.
دکتر لطفی در بخشی دیگر از این نشست با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز واکسیناسیون در کشور، استان فارس به عنوان استان پیشرو در کشور بالاترین آمار تزریق را داشته است، گفت: این روند موفق نتیجه همدلی و همکاری تمامی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است و پیش بینی زیرساخت های لازم برای اجرای واکسیناسیون در مرحله عمومی در استان نیز در حال انجام است.
او همچنین در این نشست اعلام کرد: از فردا سه شنبه هفتم اردیبهشت، فاز نخست واکسیناسیون عمومی در استان فارس با تزریق واکسن به سالمندان بالای ۸۰ سال آغاز می شود و امیدواریم بتوانیم به زودی شاهد فازهای بعدی این اقدام در استان و کشور باشیم.
رییس دانشگاه با این هشدار که کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی سبب اوج گیری بیشتر کرونا می شود؛ از مردم خواست اطلاعات موثق در مورد واکسیناسیون را از سایت وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، صدا و سیما و رسانه های رسمی پیگیری کنند و برای نام نویسی واکسن نیاز به حضور در مراکز بهداشتی و بیمارستان ها نیست.
او ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت. 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: