به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، وزیر نفت در این ارتباط زنده خود در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی پروژه بزرگ ایستگاه تقویت فشار گاز هما، وراوی و تابناک در شهرستان های لامرد و مهر، با بیان اینکه باید جریان توسعه و سرمایه گذارى در کشور زنده و افزایش یابد، گفت: امروز در حوزه سرمایه گذارى کم تر از نیاز کشور وجود دارد هرچند در نفت کارهاى بسیار بزرگى در حوزه سرمایه گذارى شد اما همچنان کشور نیاز دارد و باید حجم سرمایه گذارى افزایش یابد؛ در تحریم ها به رکورد هاى افتخار آفرین رسیدیم.
 بیژن نامدار زنگنه تصریح کرد: به رغم تحریم ها کارهاى بزرگى صورت گرفت، چند آرزو داشتم و رنج کشیدم تا این را جا انداختم و آن فعال شدن شرکت هاى جى سى و اکتشافات بود. 
زنگنه با اشاره به رکوردهاى افتخار آفرین در ادامه داد: این کار نظام و ملت بوده است و باید این افتخارات را بزرگ بدانیم نه اینکه بگوئیم هیچ کارى نشده است، مردم با این سخنان خوشحال نمى شوند.
وى با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبى در میدان آزادگان و غرب کارون انجام شد تصریح کرد: به راحتى مى توانیم به تولید ٦.٥ میلیون بشکه نفت در روز برسیم و این شدنى است و به دنبال آن اشتغال فراوان نیز ایجاد خواهد شد.
وزیر نفت اضافه کرد: به طور یقین نفت، قدرت اقتصادى و امنیتى ایران را بالا مى برد و در تولید نفت مهم ترین اصل آن مدیریت و فن آورى است و تجهیزات نیست.
وى خاطرنشان کرد: امروز خوشبتختانه ٩٠ درصد تجهیزات در ایران ساخته مى شود و مانند ٢٠ سال قبل نیست و ما باید به سمت فن آورى برویم.
زنگنه در ادامه سخنان خود گفت: من در هیچ کار دولتى دیگر نخواهم بود اما براى ایران که دلم مى سوزد و اطلاعات و تجربیات خود را در اختیار دولت بعدى بخواهد قرار خواهم گذاشت.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: