به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، دکتر «مهرزاد لطفی» با اشاره به تماس تلفنی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: دکتر «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این تماس با تقدیر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه مقابله با کرونا در فارس و مدیریت این بیماری، این دانشگاه را بهترین دانشگاه در زمینه واکسیناسیون کرونا عنوان و از مجموعه سلامت استان برای ارایه خدمات مطلوب به مردم و بیماران قدردانی کرد.
رییس دانشگاه در ادامه اشاره به روند افزایشی تعداد موارد بستری روزانه بیماران مبتلا به کرونا، این موضوع را نگران کننده دانست و تاکید کرد: در طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری شده اند و هم اکنون ۲۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند؛ در شرایط کنونی مردم استان و به ویژه جوانان و نوجوانان، با مشاهده کوچکترین علائم بیماری لازم است به پزشک خانواده یا مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کنند و با سهل انگاری و به تاخیر انداختن درمان، باعث ایجاد خطر برای خود و اطرافیان نشوند.
دکتر لطفی همچنین با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون کرونا در فارس از آغاز واکسیناسیون در کشور، به خوبی انجام شده و همچنان بر اساس گروه های هدف اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه دارد، افزود: در صورت تامین به موقع واکسن می توانیم درصد قابل توجهی از مردم استان را واکسینه کنیم.
او در بخش دیگری از نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا، با اشاره به برگزاری انتخابات نظام پزشکی در روز گذشته، از معاونت درمان دانشگاه، هیات نظارت بر انتخابات و تمام عوامل اجرایی این رویداد تقدیر کرد و گفت: این انتخابات به خوبی و در سلامت کامل انجام شد و امیدواریم نتایج آن در پیشبرد اهداف سلامت استان، موثر و مفید باشد.
رییس دانشگاه تمام جامعه پزشکی را همانند یک پیکره دانست که یک هدف را دنبال می کنند و افزود: جامعه پزشکی جامعه ای گسترده است و انجام مناسب تمام امور، نیازمند یک خرد جمعی و نشان دهنده اهمیت حضور تمام اعضای این جامعه است.
دکتر لطفی در ادامه از خدمات معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برای فراهم کردن تجهیزات و ابزارهای لازم خدمت رسانی به بیماران و مراجعان به مراکز درمانی و مدیریت اورژانس ۱۱۵ فارس که حتی در روزهای تعطیل نیز بی وقفه ادامه دارد، تقدیر کرد.
گسترش انجام تست های نمونه گیری کرونا، پاسخگویی سریع به مراجعان به آزمایشگاه ها، از دیگر مواردی بود که رییس دانشگاه در نشست امروز مورد تاکید قرار داد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: